statystyki

Rząd ukróci poczynania firm energetycznych

autor: Urszula Mirowska-Łoskot27.01.2016, 07:34; Aktualizacja: 27.01.2016, 08:50
Resort środowiska już zapowiedział, że zamierza podjąć kroki legislacyjne i określić minimalną odległość lokalizacji elektrowni wiatrowych od zabudowań, tak aby ograniczyć wpływ, jaki mogą one wywierać na ludzi.

Resort środowiska już zapowiedział, że zamierza podjąć kroki legislacyjne i określić minimalną odległość lokalizacji elektrowni wiatrowych od zabudowań, tak aby ograniczyć wpływ, jaki mogą one wywierać na ludzi.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Środowiska wprowadzi ograniczenia w budowaniu elektrowni wiatrowych. Prace nad nowymi przepisami już trwają.

Tak wynika z odpowiedzi na interpelację posła Marka Zagórskiego, który w wystąpieniu do resortu zwraca uwagę, że gwałtowny rozwój energetyki wiatrowej niesie ze sobą wiele zagrożeń zarówno w odniesieniu do środowiska naturalnego, jak i – co szczególnie istotne – dla mieszkańców miejscowości bezpośrednio graniczących z farmami wiatrowymi.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie