statystyki

To jeszcze nie koniec ery gazu ziemnego

autor: Marceli Sommer02.12.2019, 08:23; Aktualizacja: 02.12.2019, 08:23
Popyt na gaz

Popyt na gazźródło: DGP

Europa odwraca się od paliw kopalnych. Ale w napędzany błękitnym paliwem rozwój chcą inwestować Afryka i Azja.

– Gaz pomoże nam zrealizować cele zrównoważonego rozwoju i transformacji energetycznej dla naszego kraju, dla Afryki i dla świata – mówił Gabriel Obiang, minister górnictwa i węglowodorów Gwinei Równikowej na zakończonym w sobotę szczycie Forum Państw Eksportujących Gaz (GECF). Na kilka dni przed rozpoczęciem COP25 w Madrycie polityk przekonywał, że stopniowe wykorzystywanie lokalnych zasobów gazu jest „w pełni zgodne” z oczekiwaną przez społeczność międzynarodową polityką dot. paliw kopalnych.

GECF ma 12 stałych członków, m.in. Rosję, Katar i Iran, oraz 7 obserwatorów, w tym Azerbejdżan i Norwegię. Kraje te kontrolują ok. 70 proc. światowych rezerw surowca, a w 2018 r. sprzedały blisko 700 mld m sześc. gazu, ponad połowę światowego eksportu.

Na szczyt do stolicy Gwinei, która aspiruje do roli gazowego hubu dla całego kontynentu, przyjechało kilkanaście głów państw i ministrów.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie