statystyki

Huta Częstochowa na razie nie może ruszyć z produkcją

autor: Karolina Baca-Pogorzelska08.10.2019, 08:15; Aktualizacja: 08.10.2019, 08:15
Wszyscy pracownicy zachowują etaty na poprzednich warunkach

Wszyscy pracownicy zachowują etaty na poprzednich warunkachźródło: ShutterStock

Dzierżawca zakładu walczy z biurokracją i przyznaje, że rozruch może się opóźnić. Ale z pewnością nastąpi jeszcze w październiku.

– Nie wiem, czy damy radę uruchomić hutę zgodnie z planem 11 października – przyznaje w rozmowie z DGP Marek Frydrych, prezes spółki Sunningwell, która we wrześniu została na rok dzierżawcą Huty Częstochowa. Zakład nie pracuje od maja, bo dotychczasowy właściciel, czyli ISD, wpadł w kłopoty finansowe, do których przyczyniła się m.in. pogarszająca się koniunktura na stal. Zdaniem Frydrycha uruchomienie produkcji w tym miesiącu jest możliwe. Powinno to nastąpić między 15 a 18 października.

– Porwaliśmy się trochę z motyką na słońce, bo liczba dokumentów, koniecznych do wprowadzenia zmian, ponowne włączanie mediów, co może trwać do dwóch tygodni, nowe umowy – to wszystko wymaga czasu – tłumaczy Frydrych. Trzeba np. porozumieć się z ISD w sprawie umowy z dostawcą prądu, żeby dzierżawca mógł podpisać nową.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Artur(2019-10-16 22:58) Zgłoś naruszenie 02

    Radzę uważać na niektórych dostawców prądu. Podstawą jest też uważne i dokładne czytanie umów. Ja sobie korzystną wybrałem w Pulsar Energia.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie