statystyki

Mapa drogowa ciepła nieodmiennie zimna. Polska nie zaczęła prac nad oceną potencjału ciepłownictwa

autor: Karolina Baca-Pogorzelska18.09.2019, 07:52; Aktualizacja: 18.09.2019, 07:52
Sęk w tym, że Polityka energetyczna Polski do 2040 r. wciąż nie została opublikowana, a to do niej ma być dopasowana mapa cieplna. Na pewno nie stanie się to przed październikowymi wyborami parlamentarnymi.

Sęk w tym, że Polityka energetyczna Polski do 2040 r. wciąż nie została opublikowana, a to do niej ma być dopasowana mapa cieplna. Na pewno nie stanie się to przed październikowymi wyborami parlamentarnymi.źródło: ShutterStock

Choć Komisja Europejska w marcu wydała rozporządzenie, Polska nie zaczęła jeszcze prac nad oceną potencjału ciepłownictwa.

Komisja Europejska uznaje sektor ciepłowniczy za kluczowy w osiągnięciu neutralności klimatycznej, co jest jednym z priorytetów Brukseli na najbliższe dekady. W marcu KE wydała rozporządzenie zmieniające załączniki dotyczące ocen efektywności w zakresie ogrzewania i ciepłownictwa. Na mocy tego dokumentu każde z państw członkowskich ma obowiązek przygotować kompleksową ocenę potencjału ogrzewania i ciepłownictwa.

Zgodnie z unijną nowomową ma to być mapa drogowa dla sektora ciepłowniczego, czyli mapa ciepła, której celem jest przedstawienie sposobów dekarbonizacji do 2050 r. Tymczasem z naszych informacji wynika, że Polska przez pół roku od decyzji Brukseli nie rozpoczęła żadnych prac nad dokumentem. Resort energii nie odpowiedział na nasze pytania w tej sprawie.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie