statystyki

Drugie życie Zagłębia Wałbrzyskiego

autor: Karolina Baca-Pogorzelska13.09.2018, 08:11; Aktualizacja: 13.09.2018, 10:21
węgiel kamienny

Na razie Balamara i Victoria nie prowadziły rozmów w sprawie potencjalnej przyszłej współpracy. Nie wiadomo bowiem, kiedy tak naprawdę można się spodziewać zakończenia postępowania koncesyjnego.źródło: ShutterStock

Po dwóch miesiącach od złożenia wniosku o koncesję wydobywczą przez australijską Balamarę resort środowiska nie znalazł na razie błędów w dokumentacji.

Balamara złożyła wniosek o koncesję dla kopalni Nowa Ruda 10 lipca. Zgodnie z harmonogramem prace na placu inwestycji, która w pierwszym etapie pochłonie 130 mln dol., miałyby ruszyć wiosną 2019 r. i potrwać na polu Lech od trzech do pięciu lat. Prace nad udostępnieniem pola Wacław mogłyby się rozpocząć ok. 2028 r. Inwestor liczy się z opóźnieniem, choć – jak nieoficjalnie ustaliliśmy – resort środowiska na razie nie zgłosił żadnych uwag do dokumentacji koncesyjnej.

Ministerstwo nie odpowiedziało wczoraj na nasze pytania w tej sprawie. – Jedyny powód blokady tej inwestycji mógłby być polityczny, innego nie ma – twierdzą nasi rozmówcy z branży węglowej i dodają, że na razie nie wydaje się, by Balamara miała iść tu z polskim rządem na zwarcie. – Na tym etapie nie będziemy komentować postępowania koncesyjnego. Wszystkie stosowne dokumenty, w tym ten dotyczący finansowania projektu, zostały złożone w Ministerstwie Środowiska – mówi nam Andrzej Zibrow, dyrektor generalny spółki Coal Holding z Grupy Kapitałowej Balamara Resources Ltd., która dotychczas zainwestowała w Polsce 80 mln zł.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie