statystyki

Arytmetyka węglowa: Procenty to nie punkty procentowe

autor: Karolina Baca-Pogorzelska23.05.2018, 07:42; Aktualizacja: 23.05.2018, 08:22
Jeśli w przepisach zostaną procenty, wiele partii węgla nie spełni wymagań ustawowych

Jeśli w przepisach zostaną procenty, wiele partii węgla nie spełni wymagań ustawowychźródło: ShutterStock

Do ustawy o jakości paliw stałych, która przeszła przez pierwsze czytanie w Sejmie, przygotowano projekt rozporządzenia, w którym resort energii najpewniej pomylił jednostki.

Ustawa o jakości paliw stałych to jeden z najbardziej oczekiwanych dokumentów rządowego pakietu antysmogowego. Zapowiadana na połowę ubiegłego roku wciąż rodzi się w bólach. Rząd zapewnia, że wejdzie ona w życie przed kolejnym sezonem grzewczym. Jej nadrzędnym celem jest zakaz wprowadzania do obrotu najgorszej jakości węgla. Chodzi o to, by mułów węglowych, flotokoncentratów czy węgla brunatnego (tu z drobnymi wyjątkami lokalnymi) nie mogli kupować odbiorcy indywidualni. Ma to pomóc ograniczyć smog.

Rozporządzenie, które do ustawy przygotował resort energii, dokładnie opisuje normy paliwa, jakie będzie można stosować. W paragrafie drugim projektu tego rozporządzenia czytamy m.in., że odchylenie od normy dla zawartości popiołu nie może być większe niż 3 proc., a dla zawartości siarki – 0,3 proc.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie