statystyki

Huta Miedzi Głogów może działać na dotychczasowych zasadach – uznał WSA w odpowiedzi na skargi, że zakład truje

autor: Klara Klinger, Karolina Baca-Pogorzelska14.03.2018, 07:28; Aktualizacja: 14.03.2018, 09:41
Rolnik

Po naszych publikacjach od 12 lutego sprawie postanowiła przyjrzeć się wrocławska prokuratura.źródło: ShutterStock

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego oznacza, że nie trzeba wprowadzać zmian w pozwoleniu zintegrowanym, na podstawie którego funkcjonuje huta. Sędzia tłumaczyła, że jeżeli strona skarżąca niektóre przepisy pozwolenia ma wątpliwości, to może walczyć w sądzie powszechnym w innym postępowaniu. W tym sąd nie dopatrzył się uchybień ze strony KGHM.

 Rolnicy ze stowarzyszenia ProNatura zapowiedzieli odwołanie.

Stowarzyszenie zaskarżyło w WSA decyzję ministra środowiska i dolnośląskiego urzędu marszałkowskiego pozwalającą na działalność głogowskiej huty, wskazując, że istnieje podejrzenie, iż zakład zatruwa środowisko. Dlatego rolnicy apelowali m.in. o nakazanie firmie prowadzenia przeglądu ekologicznego. Kombinat odpowiadał, że nie jest to konieczne, gdyż ma pozwolenie zintegrowane, wymagające bardziej szczegółowej kontroli niż taki przegląd. Podczas kontroli Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska nałożył jednak w 2017 r. mandat 300 zł na pracownika KGHM. Spółka potwierdza, że doszło do przekroczenia czasu pracy na mniejszych emitorach, ale nie jest to podstawą do cofnięcia pozwolenia na działalność.


Pozostało jeszcze 70% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie