Tauron Polska Energia chce zwiększyć wolumen sprzedanej energii elektrycznej w 2017 r., poinformował prezes Filip Grzegorczyk.

"Naszym celem na ten rok jest wzrost wolumenu sprzedanej energii poprzez poszerzenie oferty i rozwijanie usług dodatkowych" - powiedział Grzegorczyk podczas konferencji prasowej.

Sprzedaż detaliczna energii elektrycznej w Grupie Tauron spadła do 32,03 TWh w 2016 r. z 35,91 TWh rok wcześniej podała spółka w prezentacji wynikowej.

Reklama

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.