Waloryzacja emerytur w 2016 roku będzie niższa, niż sądził rząd. Może być nawet ujemna

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki27.01.2016, 07:43; Aktualizacja: 27.01.2016, 08:07
W lutym minister rodziny i pracy na podstawie wskaźników inflacji i realnego wzrostu płac podanych przez GUS ogłasza wskaźnik waloryzacji

W lutym minister rodziny i pracy na podstawie wskaźników inflacji i realnego wzrostu płac podanych przez GUS ogłasza wskaźnik waloryzacjiźródło: ShutterStock

Waloryzacja w tym roku będzie niższa, niż sądził rząd. Mało brakuje, by była ujemna. Przez lukę w przepisach może się zdarzyć, że emerytury trzeba będzie ciąć – wynika z analizy DGP.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (101)

  • Dziad(2016-03-20 19:52) Zgłoś naruszenie 10

    A ta rewaloryzacja to netto czy brutto ,bo nie wiem czy 6 złotych otrzymam czy 4 z groszami

    Odpowiedz
  • socha szczecin(2016-03-12 18:04) Zgłoś naruszenie 01

    PANOWIE TA EMERYTURA TO ROBOTA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ.MAM NADZIEJE ZE PRAWO I SPRAWIEDLIWOSC ZMIENI ZASADY POWIEKSZANIA EMERYTURY I ZMIENI ZASADY.

    Odpowiedz
  • GROSZ(2016-03-07 14:14) Zgłoś naruszenie 20

    Dlaczego zamiast podwyżki emerytury od marca dostałem OBNIŻKĘ i to o13zł.Teraz już wiem . Pieniądze potrzebne 80 mil. na Swiatowy Dzień Młodzieży, a od kogo najlepiej i bez kłopotu zabrać -oczywiście EMERYTOM !! HA

    Odpowiedz
  • MS(2016-02-28 01:42) Zgłoś naruszenie 10

    Wyrzucono młodych z kraju teraz czas na starych.

    Odpowiedz
  • co znaczy uczciwość(2016-02-28 01:38) Zgłoś naruszenie 00

    Warto byłoby w końcu by państwo nie bawiło się w kota i myszkę i pomyślało o refundacji eutanazji... Będzie prościej...

    Odpowiedz
  • to nie jest kraj dla starych ludzi(2016-02-28 01:33) Zgłoś naruszenie 10

    To już totalna kpina aby dać 2-3 zł więcej. Niech sobie wsadzą i udławią się. Ceny stale rosną ale mówi nam się że maleją. Tylko dlaczego wydaje sie na życie coraz więcej, bynajmniej nie o 2-4 zł ale przynajmniej co miesiąc więcej o kilkadziesiąt złotych.

    Odpowiedz
  • Henio(2016-02-10 22:59) Zgłoś naruszenie 20

    a o miesiecznicy to co zapomnieli? apelować do wodza kociego o wiecej karmy dla moherów

    Odpowiedz
  • emeryt -Jan(2016-02-07 11:04) Zgłoś naruszenie 30

    Ludziska po co się podniecacie.W waszym wieku to nie wypada .Należy zachować spokój bo podwyżki nie doczekacie.Każdy rząd to: cwaniacy, kombinatorzy i oszuści.Wszystkim tylko zależy, aby w wyborach oddać na nich głos a póżniej mają nas w D...E

    Odpowiedz
  • jozia(2016-02-02 13:58) Zgłoś naruszenie 20

    dobra zmiana a może być jeszcze lepsza

    Odpowiedz
  • zx33(2016-02-02 09:49) Zgłoś naruszenie 30

    idzie o to aby emeryci nie wyjeżdżali na zachód

    Odpowiedz
  • ja(2016-02-01 01:02) Zgłoś naruszenie 10

    Pobory z rządzie się zwiększają w administracji tez dla bezrobotnych też, średnia krajowa większa, nauczyciele ,lekarze , wojsko, policja itd podwyżki mają a emeryt jak miał pond 2 tysiące to niech ma , ale emeryci dużą wydają na leki,na rezonans czekam 7 miesięcy, do kardiologa 8 miesięcy, gastrologa 6 miesięcy nie mówi się o jakich badaniach żeby nie umrzeć to trzeba płacić i robić wyniki albo umierać takie mają dobre czasy

    Odpowiedz
  • Janko(2016-02-01 00:51) Zgłoś naruszenie 10

    oto w rządzie mają po 30 tyś. zł + biorą emerytury to mogą sobie siedzie w stołek pierdzieć ,emerytów to oszukali gdzie sa dwie osoby to dostaną 800 zł a drugi sam jak ma 2100 zł to nie dostanie, Wszyscy posłowie się modlą a w biedny naród cierpi, tylko kościół modlitwy., pomniki, smoleński, a o zmarłych pozostałych to się nie martwią

    Odpowiedz
  • Wolny Polak.(2016-01-31 13:57) Zgłoś naruszenie 11

    A co wy emeryci i renciści tak narzekacie przecież na pisiorów głosowaliście. i tak macie.Nie zapomnijcie pisiory,że trzeba jeszcze na tacę dać.

    Odpowiedz
  • obserwator(2016-01-30 18:22) Zgłoś naruszenie 21

    A dla Ojca RYDZYKA 20ml jest

    Odpowiedz
  • realistka(2016-01-30 17:29) Zgłoś naruszenie 21

    no to juz widze jak ci emeryci beda nagminnie nie splacac rat kredytow bo jak widomo wiekszosc emerytow zaciaga kredyty dla bankow to krowy dojne GUS twierdzi ze wiekszosc emrytow jest zadowolona z zycia cos im sie pomylilo chodzi chyba o mundurowych ale nie szarego emeryta

    Odpowiedz
  • bardzo bogaty emeryt ????(2016-01-30 15:36) Zgłoś naruszenie 51

    jeden złodziejski rząd poszedł to przyszedł DRUGI ZLODZIEJ PIS to co się dziwicie a emeryci głosowali na PISIOROW teraz maja zaplate

    Odpowiedz
  • emerytka starego portfela(2016-01-29 10:31) Zgłoś naruszenie 31

    najlepiej dajcie menelom ktorzy produkuja dzieci po pijaku a dla ludzi starszch uchwalcie eutanazje

    Odpowiedz
  • aga(2016-01-29 07:48) Zgłoś naruszenie 31

    ja o emeryturę się nie martwię :-) jak tak dalej rządzić Pisiorki będą to zdążę się spionowac nie do niej dożyje.

    Odpowiedz
  • Qrwa mać...,(2016-01-29 01:19) Zgłoś naruszenie 51

    Za to teraz te patologię co napłodziły bękartów będą miały za co chlac.!!!

    Odpowiedz
  • Polak(2016-01-29 01:14) Zgłoś naruszenie 51

    Za te rewaloryzacje emerytur i rent t tylko POdziekowac złodziejem z PO a nie PIS-owi !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz