statystyki

Zagospodarowanie odpadów. Udział podwykonawców nie zawsze mile widziany

autor: Sławomir Wikariak29.09.2020, 07:24; Aktualizacja: 29.09.2020, 07:26
Dodatkowo KIO wzięła pod uwagę, że zamówienie zostało podzielone na kilka mniejszych zadań. Oznacza to, że także małe i średnie firmy mogą wystartować w tym przetargu.

Dodatkowo KIO wzięła pod uwagę, że zamówienie zostało podzielone na kilka mniejszych zadań. Oznacza to, że także małe i średnie firmy mogą wystartować w tym przetargu.źródło: ShutterStock

W przetargu na zagospodarowanie odpadów można wymagać, aby lwią część prac firmy realizowały osobiście, bez udziału podwykonawców. Pozwala to na koordynację umów i lepszą kontrolę nad tym, co dzieje się ze śmieciami – uznała Krajowa Izba Odwoławcza.

Wyrok dotyczy przetargu zorganizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Warszawie. Chodzi o zagospodarowanie odpadów ze stolicy. Jedna z firm zainteresowanych tym zamówieniem uznała, że wymagania postawione w specyfikacji naruszają zasady uczciwej konkurencji i dyskryminują niektórych przedsiębiorców.

Wśród zarzutów postawionych w odwołaniu skierowanym do Krajowej Izby Odwoławczej podniesiono kwestię obowiązku osobistego wykonania kluczowej części zamówienia. Zgodnie ze specyfikacją przy zagospodarowaniu 68 proc. strumienia odpadów przedsiębiorcy muszą polegać wyłącznie na własnych zasobach i nie mogą korzystać z pomocy podwykonawców.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie