Spalarnie śmieci z krajowym wsparciem

autor: Katarzyna Nocuń28.09.2020, 20:00
Przedstawiciele NFOŚiGW zaznaczają, że dziś spalamy ponad 1,1 mln ton odpadów, co stanowi ok. 10 proc. strumienia, a dozwolony próg to 30 proc.

Przedstawiciele NFOŚiGW zaznaczają, że dziś spalamy ponad 1,1 mln ton odpadów, co stanowi ok. 10 proc. strumienia, a dozwolony próg to 30 proc.źródło: ShutterStock

Blisko 300 mln zł pożyczki udzielił Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na współfinansowanie budowy spalarni odpadów w Gdańsku. Inwestycja otrzymała wcześniej około 270 mln zł z unijnego Funduszu Spójności (w ramach kończącej się perspektywy 2014–2020).

Przedstawiciele NFOŚiGW zaznaczają, że dziś spalamy ponad 1,1 mln ton odpadów, co stanowi ok. 10 proc. strumienia, a dozwolony próg to 30 proc. Dlatego mimo że Komisja Europejska w kolejnej perspektywie finansowej nie będzie wspierać budowy spalarni (także tych spełniających kryteria kogeneracji), na inwestycje w instalacje do termicznego przekształcania odpadów znalazły się pieniądze krajowe.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie