statystyki

Unijny cel OZE na 2020 r. w zasięgu ręki

autor: Julita Żylińska24.09.2020, 08:48; Aktualizacja: 24.09.2020, 08:51
Zgodnie z pakietem energetyczno-klimatycznym Unii Europejskiej Polska jest zobowiązana osiągnąć 15-proc. udział energii ze źródeł odnawialnych (OZE) w końcowym zużyciu energii brutto do końca 2020 r.

Zgodnie z pakietem energetyczno-klimatycznym Unii Europejskiej Polska jest zobowiązana osiągnąć 15-proc. udział energii ze źródeł odnawialnych (OZE) w końcowym zużyciu energii brutto do końca 2020 r.źródło: ShutterStock

Dzięki ubiegłorocznym aukcjom powinniśmy uniknąć miliardowych kosztów związanych z wirtualnym importem zielonej energii.

Zgodnie z pakietem energetyczno-klimatycznym Unii Europejskiej Polska jest zobowiązana osiągnąć 15-proc. udział energii ze źródeł odnawialnych (OZE) w końcowym zużyciu energii brutto do końca 2020 r. Jeszcze do niedawna nie było pewne, czy cel ten uda się zrealizować. W kwietniu w wywiadzie dla DGP minister klimatu Michał Kurtyka mówił, że celowi OZE może pomóc „pandemiczna arytmetyka”, bo jeżeli spada zapotrzebowanie na energię w całym systemie, to udział źródeł odnawialnych rośnie.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie