statystyki

Ile płacę za wywożenie śmieci? Nie wiem dokładnie. Ale to i tak za dużo [KOMENTARZ ]

autor: Jakub Pawłowski29.07.2020, 08:16; Aktualizacja: 29.07.2020, 08:16
Jakub Pawłowski

Jakub Pawłowskiźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal, można byłoby powiedzieć o statystycznie co trzecim Polaku, który nie wie nawet, ile płaci co miesiąc za wywóz odpadów. Jest jednak dokładnie na odwrót. Powszechna nieumiejętność podania konkretnej kwoty wcale bowiem nie przeszkadza zdecydowanej większości psioczyć, że odpady… i tak są za drogie. Uważa tak trzech na czterech Polaków. Pod zdaniem, że opłaty są „w sam raz”, podpisuje się zaledwie co czwarty. I jak nietrudno się domyślić, liczba głosów, że śmieci są za tanie, jest równa zeru.

To wyniki świeżego badania przeprowadzonego dla jednego z portali internetowych na próbie ponad tysiąca pełnoletnich mieszkańców dużych, średnich i małych miast oraz wsi. Pokazują one jedno: całkowitą klęskę rządowo-społecznego dialogu i edukacji ekologicznej.

Weźmy kolejny przykład. Aż 90 proc. Polaków deklaruje, że segreguje odpady – wynika z jeszcze innego badania. To świetny wynik. Szkoda tylko, że jednocześnie nawet 40 proc. ankietowanych nie wie, jakiego koloru są pojemniki, do których należy wyrzucać plastik, a ponad 37 proc. jest przekonanych, że segregacja nie ma sensu, bo odpady i tak trafiają później do jednej śmieciarki.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • StAAbrA (2020-07-29 16:32) Zgłoś naruszenie 41

    Tzw. opłata za wywóz śmieci to podwyżka podatku od nieruchomości o 100% . Na razie ... Na tej jumie pasie się , co najmniej pięć firm : ta , co pobiera kasę w urzędzie , urząd wynajmujący jej kanciapę , kolejna firma rozliczeniowa , bank w którym zakładane są nic nie kumającym obywatelom tzw mikro rachunki i jakiś tam końcowy odbiorca . Pomijam innych pośredników typu poczta , albo bank płatnika . Aha , jedna z sąsiadek na osiedlu ekspediuje , w sezonie , ok. 200 brązowych worków z tzw. odpadkami z ogródka ... Inne tylko kilkadziesiąt - do ok. stu . Ja - 0 . (płacimy PO równo - od ilości osób w rodzinie) . O ilości kontenerów wywożących kompost z działek pracowniczych - kilkadziesiąt kilometrów dalej - nie wspomnę . Wnioski ? - planeta idiotów . I złodziei .

    Odpowiedz
  • ed(2020-08-03 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    z działek ROD nie wywozi się odpadów zielonych za darmo chyba nigdzie w Polsce

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie