statystyki

Do 5 marca firmy odpadowe musiały wnioskować o nowe pozwolenia. Co dalej?

autor: Katarzyna Nocuń05.03.2020, 06:00; Aktualizacja: 05.03.2020, 08:18
Pewne jest, że bez złożenia wniosku pozwolenie na magazynowanie czy przetwarzanie odpadów automatycznie wygasa

Pewne jest, że bez złożenia wniosku pozwolenie na magazynowanie czy przetwarzanie odpadów automatycznie wygasaźródło: ShutterStock

Do dziś przedsiębiorcy mieli czas na złożenie do urzędów marszałkowskich lub starostów wniosków, które umożliwią im prowadzenie działalności po 5 marca 2020 r.

Według Ministerstwa Klimatu nie muszą to być wnioski pełne. Jednak decyzja o ewentualnym wygaszeniu pozwoleń – jeśli wniosek wymaga uzupełnienia – będzie i tak należała do urzędników. Pewne jest, że bez złożenia wniosku pozwolenie na magazynowanie czy przetwarzanie odpadów automatycznie wygasa.

Urzędy marszałkowskie informowały przedsiębiorców o konieczności złożenia dokumentów do 5 marca, a niektóre robiły to, nawet dzwoniąc do nich bezpośrednio. Pytanie jednak, czy urzędnicy będą brali pod uwagę wytyczne Ministerstwa Klimatu? Z odpowiedzi udzielonych DGP wynika, że zrobi tak na pewno część z nich.


Pozostało jeszcze 79% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie