Minister środowiska: Każdy będzie mógł oddać do skupu papier, szkło, plastik. Dostanie za to pieniądze

autor: Katarzyna Nocuń17.06.2019, 07:37; Aktualizacja: 17.06.2019, 07:37
Wdrożenie dyrektywy odpadowej to lipiec 2020 r.

Wdrożenie dyrektywy odpadowej to lipiec 2020 r.źródło: ShutterStock

Każda gmina musi zapewnić odpowiednie pojemniki do selektywnej zbiórki i właściwą instrukcję dla mieszkańców. To jest w interesie samorządów - mówi Henryk Kowalczyk, minister środowiska.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (6)

 • pzygranicznik(2019-06-17 08:39) Zgłoś naruszenie 80

  W Niemczech za butelkę -peta dostaje się 1/2 EURO.Przyjmują również z POLSKI.

  Odpowiedz
 • obserwator(2019-06-17 13:20) Zgłoś naruszenie 60

  BARDZO DOBRY POMYSŁ! PUNKTY SKUPU !

  Odpowiedz
 • Tomaro(2019-06-17 14:22) Zgłoś naruszenie 50

  Zasady są chore. Współczynnik recyklingu. Załóżmy, że wyrzucam 20 kg śmieci na miesiąc na dom, zero plastiku itp. Same zmieszane, bo żyje eko i nie kupuje z plastikiem. I co, poziom recyklingu zero czyli kara dla gminy, drugi produkcję 200 kg śmieci, ale ma szkło, metal, plastik, poziom te recyklingu 60% . Wow, bzdurne założenie osiągnięte tylko kto jest śmieciarzem? Opłaty powinny być od wagi śmieci, w zależności od kategorii, chociaż Polak potrafi, drugie, producenci którzy używają plastiku bez powodów sanitarnych powinni płacić kary i to olbrzymie. Dlaczego jedno wiertło, czy nożyczki itd mają tyle plastiku jako opakowanie, przykłady można mnożyć, czemu nie jest z biopapieru, który potem wrzucę na kompost? Jak opakowanie do jaj. Albo z materiału który można bezpiecznie spalić jak brykiet? Walka ze śmieciami musi się zacząć u producentów a nie za ich wygodę płacą konsumenci. Poziom recyklingu powinien być zależny od ilości śmieci. Sztuczne normy nie mają sensu.

  Odpowiedz
 • Dominik(2019-06-17 22:05) Zgłoś naruszenie 40

  Niby dobry pomysł ale .... już sobie wyobrażam te ekipy lokalnych "jaskiniowców" kradnących posortowany plastik i makulaturę w dniu jego odbioru ;)

  Odpowiedz
 • Arturro(2019-06-17 22:05) Zgłoś naruszenie 30

  otworzenie skupów super, obniżenie progów alarmowania o smogu - jeszcze bardziej super! Może tymi wszystkimi działaniami naprawdę uda nam się zbliżyć choćby do czystego powietrza i czystej ziemi. Najważniejsze by każdy z nas zaczął zmiany od siebie, ja np wymieniłem stary piec węglowy na nowoczesny, bezobsługowy kocioł na pelet od kostrzewy z certyfikatem ecodesign. Pożegnałem diesla, foliówki.. da się, trzeba tylko chcieć!

  Odpowiedz
 • pół-ekolog(2019-06-20 20:55) Zgłoś naruszenie 00

  Pan minister ma krótki wzrok i nie widzi faktycznego "śmieciarza " kraju jakim są........... Chiny !!!! Proponuję aby ważyć importowane badziewie z tego kraju i taką sama ilość drogą powrotną odsyłać z powrotem tym wjeżdżającym - wpływającym transportem . Tych śmieci / niby towar / nie są tony - raczej tysiące ,setki tysięcy ton miesięcznie .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie