Prezydent Andrzej Duda spotkał się w sobotę z uczestnikami konferencji "Lasy dla Niepodległej" - podała na swojej stronie Kancelaria Prezydenta RP. Konferencja jest wydarzeniem otwierającym Dni Ochrony Środowiska.

Jako podkreślono, "celem konferencji jest upamiętnienie odzyskania niepodległości Polski, a tym samym 100-lecia istnienia administracji leśnej i 94-lecia Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe".

"Lasy Państwowe nie szczędzą również sił i środków, by pielęgnować pamięć o istotnych dla narodu wydarzeniach, kultywować rodzime tradycje. Szczególną troską otaczają liczne znajdujące się w lasach zabytki i pomniki historii, inwentaryzują je i odnawiają" - napisano na stronie kancelarii.

Reklama

"Ich misją jest gospodarowanie wspólnym, narodowym dobrem, jakim są lasy, w sposób gwarantujący ich trwałość, ochronę i powiększanie zasobów przyrodniczych, przy uwzględnieniu oczekiwań społeczeństwa, a także potrzeby wspierania rozwoju gospodarczego Polski" - przypomniała kancelaria.

Lasy Państwowe są największą w Unii Europejskiej organizacją zajmującą się lasami publicznymi. W imieniu Skarbu Państwa zarządzają ponad 3/4 powierzchni lasów w Polsce.