Są zapowiedzi nowych programów antysmogowych. Stare na razie są mało skuteczne.

autor: Karolina Baca-Pogorzelska, Tomasz Żółciak24.04.2018, 07:39; Aktualizacja: 24.04.2018, 08:24
W przypadku standardów emisyjnych dla kotłów stan prac oceniono jako „zaawansowany”.

W przypadku standardów emisyjnych dla kotłów stan prac oceniono jako „zaawansowany”.źródło: ShutterStock

W środę w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy o jakości paliw stałych, która miała być gotowa do połowy 2017 r. Ustawa zakazuje m.in. sprzedaży odbiorcom indywidualnym węgla najgorszej jakości, czyli mułów i flotokoncentratów. Ale kluczem do sukcesu będzie rozporządzenie do niej, a jego projekt – przygotowany w resorcie energii, według naszych informacji, może stać w sprzeczności z zapowiedziami rządu. Dopuszcza bowiem do sprzedaży odpad węglowy, czyli... muły i flotokoncentraty.

Jak się dowiedzieliśmy, jest jednak szansa, że dokument zostanie zmieniony, bo propozycje resortu wywołały głosy sprzeciwu w łonie samego rządu.

Na razie z 15 obietnic rządu ze stycznia 2017 r. przedstawionych w ramach programu „Czyste powietrze” udało się zrealizować dwie – podsumował wczoraj ruch społeczny Polski Alarm Smogowy. Do w pełni zrealizowanej zaliczono promowanie transportu niskoemisyjnego. Na początku roku zwolniono z akcyzy samochody elektryczne i hybrydowe, wprowadzono też darmowe parkowanie dla e-aut.


Pozostało jeszcze 55% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie