Prawie pięć milionów uczniów z ponad 26 tys. szkół w Polsce zakończyło rok szkolny. Jedni, jeszcze w tym tygodniu, wyjadą na upragnione wakacje, inni planują w wakacje pracować. Podczas uroczystych apeli uczniowie odebrali świadectwa i wyróżnienia.

– Bardzo przyjemny rok szkolny, naprawdę w miłej atmosferze, w fajnej szkole, więc zaliczam ten rok do bardzo pozytywnych – ocenił rok szkolny jeden z uczniów VI LO w Poznaniu.

Licealiści mają różne sposoby na spędzenie wakacji.

– Ja jutro idę do pracy, tak że będę miała bardzo produktywne wakacje – powiedziała jedna z uczennic VI LO w Poznaniu.

– A ja wyjeżdżam nad morze i cieszę się wakacjami, próbując odpocząć od tego całego roku szkolnego – stwierdziła inna.

W związku z reformą edukacji, ostatnie placówki gimnazjalne zostaną w tym roku zamknięte. Liliana Gdowska, dyrektor Gimnazjum nr 26 w Gdańsku powiedziała na zakończeniu roku, że spotkanie to miało historyczny charakter.

– Historyczny dlatego, że w tym miejscu i składzie spotykamy się po raz ostatni. A z drugiej strony macie świadomość, że ostatnie trzy lata w tym gimnazjum to już historia – powiedziała dyrektor gdańskiego gimnazjum.

Mariola Jaciuk, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze pozytywnie oceniła miniony rok szkolny.

– Trudny, pełen emocji, różnorodnych wyborów, przygotowania do przyszłego roku, ale generalnie można powiedzieć: udany. Dla mojej młodzieży i dla szkoły – oceniła Mariola Jaciuk, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.