statystyki

Mniej biurokracji przy wspieraniu naukowych talentów

autor: Anna Wittenberg11.08.2016, 07:22; Aktualizacja: 11.08.2016, 08:34
nauka-technologie-laboratorium

Główne zmiany polegają na uproszczeniu strony formalnej ubiegania się i rozliczania stypendium.źródło: ShutterStock

Uczelnia nie będzie musiała już rozliczać się ze stypendium dla wybitnie zdolnych młodych naukowców, a także przekazywać protokołu z rady wydziału – postanowił resort nauki.

Chodzi o stypendia przyznawane dla najzdolniejszych pracowników naukowych do 35. roku życia, zatrudnionych na uczelniach, w instytutach Polskiej Akademii Nauk lub instytutach badawczych. Stanowią one nagrodę za osiągnięcia naukowo-badawcze. Resort w przekazanym właśnie do konsultacji rozporządzeniu w sprawie szczegółowych kryteriów i trybu przyznawania stypendiów naukowych dla wybitnych młodych naukowców zmienił kluczowe dla niego procedury.

Główne zmiany polegają na uproszczeniu strony formalnej ubiegania się i rozliczania stypendium. Nie będzie trzeba już dłużej rozliczać tych stypendiów. To pokłosie ustawy z dnia 23 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym oraz niektórych innych ustaw. Z zakresu przekazywanego w niej ministrowi właściwemu do spraw szkolnictwa wyższego do uregulowania w akcie wykonawczym wyłączono kryteria i tryb rozliczania stypendiów naukowych dla wybitnych młodych naukowców. Rozporządzenie dostosowuje więc akt wykonawczy do ustawy.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane