statystyki

Angażowanie nauczycieli w 500+ tylko za wynagrodzeniem

autor: Michalina Topolewska22.03.2016, 07:25; Aktualizacja: 22.03.2016, 08:50
nauczyciel, szkoła

MEN zapowiada, że propozycje ZNP będą szczegółowo analizowane.źródło: ShutterStock

Przyjmowanie wniosków o świadczenia wychowawcze nie należy do zadań placówek oświatowych. Dlatego nałożenie na nie tego obowiązku wymaga umów z pracownikami i nie może być finansowane ze środków przewidzianych na edukację. Tak uważa Związek Nauczycielstwa Polskiego, który w tej sprawie wystąpił do minister edukacji Anny Zalewskiej.

 Część samorządów chce bowiem, aby szkoły i przedszkola również były miejscami przyjmowania wniosków i prowadzenia postępowań dotyczących przyznania 500 zł na dziecko. Takie dodatkowe punkty obsługi mają pomóc w rozładowaniu kolejek rodziców, którzy od 1 kwietnia zaczną składać wnioski.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • ana(2016-03-22 10:56) Zgłoś naruszenie 90

    Ileż to osób ma zarobić na tej porażce 500+? Wygląda że sami wykonawcy rozdawnictwa ( urzędnicy i itp.) pochłoną tyle samo środków co zostanie rozdane na dzieci . A przecież można było załatwić to tak jak, kiedyś był wypłacany dodatek rodziny, nie tworząc dodatkowych struktur . Wtedy starczyłoby środków dla reszty dzieci, którzy nie dostaną żadnego wsparcia., szkoda pieniędzy wyrzuconych w błoto.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane