Radwan: MEN mizdrzy się do nauczycieli

autor: Artur Radwan13.01.2016, 07:34; Aktualizacja: 13.01.2016, 08:30
Artur Radwan

Artur Radwanźródło: DGP
autor zdjęcia: Marek Matusiak

Obietnica rządu dotycząca likwidacji tzw. godzin karcianych dla nauczycieli jest dla mnie najbardziej absurdalną ze wszystkich pomysłów nowej ekipy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • kto?(2016-01-13 09:58) Zgłoś naruszenie 4510

    Zapraszam redaktora Radwana do poprowadzenia kółka dziennikarskiego w gimnazjum jako zajęć dodatkowych, najlepiej w gimnazjum na prowincji. Oczywiście bez wynagrodzenia. Podejmie pan takie wyzwanie? Łatwo jest rzucać pomysły na pomoc uczniom "z prowincji, którzy już teraz mają gorszy start w życie" cudzym kosztem. Gdyby wszyscy komentujący lenistwo nauczycieli przepracowali chociaż po 10 godzin w szkole w formie pracy społecznej (wszak tego oczekują od nauczycieli?) mogliby rozwinąć zainteresowania wszystkich uczniów w Polsce!

    Odpowiedz
  • Pedagog z wieloletnim stażem(2016-01-13 14:59) Zgłoś naruszenie 296

    radwan chciałbyś zasuwać za darmo? Ten przepis sankcjonował niewolnictwo. W tym chorym kraju bogaci dorabiają się na krzywdzie biednych którzy powinni robić na nich za darmo. Tego chce redaktorek radwan.

    Odpowiedz
  • Tomek(2016-01-13 14:03) Zgłoś naruszenie 262

    Czas pracy nauczyciela nie wynosi 40 godzin tygodniowo. Zapis Karty Nauczyciela jasno stanowi, że czas pracy nie może przekraczać 40 godzin, a to jest różnica. Pracuje w szkole 11 lat i zawsze prowadziłem zajęcia dodatkowe w ilości takiej na jakie było zapotrzebowanie. Potrafiłem prowadzić 5-6 dodatkowych zajęć tygodniowo, choć żaden zapis mnie do tego nie zmuszał.

    Odpowiedz
  • w(2016-01-13 17:57) Zgłoś naruszenie 244

    cha,cha ale radwana trafiło...osiem lat szczucia i wszystko o kant d...y rozbić!! cha,cha,cha!!!

    Odpowiedz
  • kasia(2016-01-13 16:43) Zgłoś naruszenie 224

    eh panie radwan, doucz się pan.... owszem jest 40 g tydzień pracy , ale godziny tzw . dydaktyczne wynoszą 18 godzin, czyli do 40 godz. wlicza się pozostały czas pracy w tym przygotowanie do zajęć, rady pedagogiczne, szkolenia, przygotowanie uczniów do konkursów itp.

    Odpowiedz
  • Dobrze zarabiający Nauczyciel(2016-01-13 18:49) Zgłoś naruszenie 162

    A,tak miało być dobrze praca u Dżoany ,mega kasiora,a tak to zostało dalsze szczucie i oddech na plecach młodych,którzy za pól stawki będą pisać za Redaktora Rydwana .Ten się śmieje kto się śmieje ostatni i co Bartosz telefony już przestał odbierać.

    Odpowiedz
  • obserwator(2016-01-13 10:22) Zgłoś naruszenie 1245

    Jedyny facet co zauważa te nieróbstwo jakie panuje w Szkołach. Do tego mierny poziom nauczania i niewielkie zaangażowanie nauczycieli w proces dydaktyczny /wszelaki tumiwisizm/ . A 18 godzinne pensum to kpina.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • korina(2016-01-21 17:27) Zgłoś naruszenie 100

    Każdy, kto wejdzie do szkoły, mówi, że nie wytrzymałby tu ani 5 minut. Natomiast w internecie, każdy ujada na nauczycieli.

    Odpowiedz
  • bodo(2016-01-21 17:29) Zgłoś naruszenie 70

    Panie Radwan, a do kogo ma się mizdrzyć MEN? Do lekarzy, tramwajarzy, hydraulików, a może dziennikarzy?

    Odpowiedz
  • quano(2016-01-14 11:11) Zgłoś naruszenie 617

    Droga Kasiu nie ujadaj. , zawsze możesz zmienić pracę na bardziej spokojną i mniej wymagającą np.: w supermarkecie przy kasie. Wydaje mi się iż przesadziłaś z tymi szkoleniami zaliczanymi do czterdziestogodzinnego wymiaru pracy nauczyciela. Proszę mi wytłumaczyć jak się przygotowuje do lekcji np.: nauczyciel wychowania fizycznego. Niestety nauczyciele trzymają się od lat hasła "miernie, biernie ale wiernie" .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz