statystyki

Arkusz organizacyjny szkoły wpływa na liczbę nauczycieli

02.09.2015, 07:22; Aktualizacja: 02.09.2015, 08:45

Czy dyrektor, rozwiązując z nauczycielem umowę o pracę, może powołać się na zmianę arkusza organizacyjnego, czy konieczne jest odwołanie się do zmiany planu nauczania?

W arkuszu organizacji szkoły zamieszcza się w szczególności: liczbę pracowników i ogólną liczbę godzin zajęć edukacyjnych finansowanych ze środków przydzielonych przez organ prowadzący. Jest on więc dokumentem sporządzanym na podstawie planu nauczania, z którego wprost wynika liczba godzin do przydzielenia zatrudnionym w szkole nauczycielom. Dlatego arkusz ma podstawowe znaczenie nie tylko dla organizacji zajęć, lecz także liczby zatrudnionych nauczycieli (wyrok Sądu Najwyższego z 6 marca 2013 r., sygn. akt I PK 221/13). W rzeczywistości to właśnie z arkusza organizacji wynika, czy nastąpiła zmiana planu nauczania, o której mowa w art. 20 ust. 1 pkt 2 Karty nauczyciela, a więc taka, której skutkiem jest niemożność zatrudniania określonych nauczycieli w pełnym wymiarze zajęć.


Pozostało jeszcze 51% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • aaaa(2016-02-04 09:52) Zgłoś naruszenie 20

    Godziny w pełnym wymiarze godzin do nauczana przedmiotu powinny być przydzielone nauczycielom którzy ukończyli studia 3letnie lub 5letnie z danego zakresu , a nie nauczycielom po studiach podyplomowych, które powinny być traktowane jako uzupełnienie tych pierwszych . Jeżeli tak nie jest kwalifikacje te nadają się tylko na godziny zastępcze.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane