Po spotkaniu Rady Gabinetowej i rozmowie z szefem MEiN Przemysławem Czarnkiem prezydent Andrzej Duda podkreślił, że egzaminy maturalne i egzaminy ósmoklasistów odbędą się w terminie.

"Egzaminy maturalne odbędą się w terminie. Rozpoczną się 4 maja i będą trwały ponad 20 dni. Będą przeprowadzane wyłącznie w formie pisemnej" - poinformował prezydent Andrzej Duda posiedzeniu Rady Gabinetowej.

Będą matury przeprowadzane wyłącznie w formie pisemnej, wyjątkowo będą oczywiście wtedy, kiedy jest to niezbędne, przeprowadzane w formie ustnej, ale zasadą absolutną będzie forma pisemna z pełnym zachowaniem reżimu sanitarnego

- podkreślał Andrzej Duda.

Jak dodał, nie ma przesłanek, aby te terminy były przesunięte i przypomniał też, że ponad 500 tys. nauczycieli zostało zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. "Nic nie powinno tutaj od strony tego zaplecza osobowego i zaplecza technicznego zakłócić przeprowadzania tych egzaminów, zgodnie z tym, jak one zostały wcześniej zapowiedziane. Mam nadzieję, że tutaj żadnych problemów nie będzie" - mówił prezydent.