MEN zachęcamy nauczycieli do udziału w darmowych szkoleniach on-line dotyczących zdalnego nauczania i wykorzystywania nowych technologii w tym procesie. Szkolenia rozpoczynają się 12 listopada i będą miały formę otwartych webinarów.

Przygotowała je Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w ramach projektu "Być jak Ignacy".

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza przygotowała drugi cykl darmowych szkoleń on-line dla nauczycieli. Odbędą się one od 12 listopada do 24 listopada i będą miały formę otwartych webinarów. Szkolenia będą dotyczyły następujących zagadnień: zasady zdalnej edukacji na podstawie wniosków z "lockdownu, odwrócona lekcja w nauczaniu zdalnym, Microsoft Teams dla początkujących, tworzenie quizów w aplikacji Quizizz.

Terminy webinarów oraz linki są dostępne na stronie internetowej resortu edukacji.

Szczegółowe informacje dotyczące szkoleń znajdują się na stronie wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/350698759568714.

Szkolenia są bezpłatne i otwarte, nie wymagają zapisania się.

Szkolenia on-line dla nauczycieli to część projektu Fundacji PGNiG "Być jak Ignacy". We wrześniu ruszyła rejestracja do V edycji tego programu, który w tym roku nosi nazwę "Nauka to przyszłość". Celem projektu jest popularyzacja nauki oraz dokonań wybitnych polskich naukowców wśród uczniów szkół podstawowych.

V edycja projektu "Być jak Ignacy – Nauka to przyszłość" została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.