statystyki

Kształcenie online nie takie atrakcyjne dla studentów

autor: Paulina Szewioła17.09.2020, 06:01; Aktualizacja: 17.09.2020, 08:26
d połowy marca, w związku z epidemią koronawirusa, wprowadzane były kolejne restrykcje w funkcjonowaniu uczelni. Oznaczało to przede wszystkim przejście z systemu pracy stacjonarnej na naukę w dużej mierze zdalną. Od nowego roku akademickiego uczelnie również nie przewidują masowych powrotów do sal wykładowych. Najwięcej szkół przewiduje jednak model mieszany.

d połowy marca, w związku z epidemią koronawirusa, wprowadzane były kolejne restrykcje w funkcjonowaniu uczelni. Oznaczało to przede wszystkim przejście z systemu pracy stacjonarnej na naukę w dużej mierze zdalną. Od nowego roku akademickiego uczelnie również nie przewidują masowych powrotów do sal wykładowych. Najwięcej szkół przewiduje jednak model mieszany.źródło: ShutterStock

Aż 50 proc. pytanych zdecydowanie preferuje zajęcia prowadzone wyłącznie stacjonarnie – wynika z badania Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Od połowy marca, w związku z epidemią koronawirusa, wprowadzane były kolejne restrykcje w funkcjonowaniu uczelni. Oznaczało to przede wszystkim przejście z systemu pracy stacjonarnej na naukę w dużej mierze zdalną. Od nowego roku akademickiego uczelnie również nie przewidują masowych powrotów do sal wykładowych. Najwięcej szkół przewiduje jednak model mieszany.

Doktor inżynier Paweł Urbański, dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, przyznaje, że uczelnia ma zamiar korzystać z modelu mieszanego, tyle że ze zdecydowaną przewagą zajęć stacjonarnych. Jak wskazuje, wynika to z analizy sygnałów otrzymanych ze strony studentów (w większości kadry menedżerskiej pogłębiającej wiedzę na studiach MBA).


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane