Łączone klasy, czyli dzieci starsze uczą się z młodszymi. Nauczyciel dzieli czas na prace cichą i głośną

autor: Paulina Nowosielska16.09.2020, 08:35; Aktualizacja: 16.09.2020, 08:35
Przez lata nie likwidowałem szkół, pozwalałem na istnienie kilkunastoosobowych klas – broni się burmistrz. Mówienie, że traktuje dzieci wiejskie jak drugiej kategorii, uznaje za potwarz

Przez lata nie likwidowałem szkół, pozwalałem na istnienie kilkunastoosobowych klas – broni się burmistrz. Mówienie, że traktuje dzieci wiejskie jak drugiej kategorii, uznaje za potwarzźródło: ShutterStock

Od 1 września dzieci z wiejskich podstawówek na terenie gminy Warka uczą się w łączonych klasach. ‒ Nie zdecydowała demografia, tylko ekonomia – denerwują się rodzice.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (23)

  • &a&(2020-09-16 15:06) Zgłoś naruszenie 201

    Naprawdę nie rozumie Pan tego całego zamieszania Panie Burmistrzu? Chciałby Pan, aby pańskie dziecko skończyło podstawówkę, w której na obecną podstawę programową poświęca się połowę faktycznego czasu?? Myśli Pan, że miałoby ono szansę na dostanie się do przyzwoitej szkoły średniej? Tak ciężko dostrzec problem? Czy przed wdrożeniem tej pseudo-reformy, ktoś tam w urzędzie przeanalizował, jaki skutek ta decyzja przyniesie za kilka lat? Mówi Pan o kłopotach finansowych... Z lokalnych mediów wynika,że z Waszym budżetem jest wszystko w porządku... (ostatnie absolutorium), a teraz nagle okazuje się że nie ma pieniędzy? Czy ta mikropodwyżka dla nauczycieli, to nie jest pretekst do tak drastycznych rozwiązań, które planował Pan przez te wszystkie Pana kadencje?? Nie sądziłam, że doczekam czasów, w których wraca się do metod, które stosowano na początku XX wieku...

    Odpowiedz
  • Anonimowy(2020-09-16 09:36) Zgłoś naruszenie 103

    Bardzo dziwi że nauczyciele nie wypowiadają się w tej sprawie może się boją? Jeśli oświata pozwala na zamykanie szkół kiedy ma stać na straży równego dostępu do edukacji wszystkim dzieciom zagwarantowanego konstytucją to coś jest nie tak !!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Nauczyciel (2020-09-16 14:44) Zgłoś naruszenie 90

    ANNA i to jest chore za pracę MUSI być zapłacone.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Uczniowie...(2020-09-16 11:13) Zgłoś naruszenie 715

    Uczniowie z Worciszewa powinni byc dowozeni do szkoly w Warce. Gmina powinna zapewnic autobus. Szkole przy zbyt malej licznie uczniow nalezy zamknac.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Nina(2020-09-16 20:19) Zgłoś naruszenie 70

    Gratuluje panu który jak mówi wyrósł na dobrego człowieka w łączonej klasie ,ale czy mądrego?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Nela(2020-09-18 18:05) Zgłoś naruszenie 40

    Pracowałam w klasach łączonych 21 lat Były protesty,ale zawsze wygrala ekonomia.Nauczyciel pracuje za dwóch i goni,żeby dzieci pracowały.Tak być nie powinno.

    Odpowiedz
  • ello(2020-09-16 11:59) Zgłoś naruszenie 422

    Klasy łączone to świetny pomysł. Nie wiem kto wymyślił że grupa dzieci przypadkiem urodzonych między styczniem a grudniem tego samego roku będzie lepiej funkcjonować na lekcji niż dzieci w różnym wieku, które uczą się od siebie nawzajem, świecą przykładem, służą pomocą, pokazują, że można inaczej, itp. Kiedyś na podwórkach tzw. "hordy dzieci" tak funkcjonowały. Potem dzieci podzielono na roczniki i nakazano siedzenie w domu albo u kolegów z klasy, stworzono im odrębne place zabaw i zamknięte salki z kulkami - lepiej jest? No chyba nie. Także rozumiem strach rodziców, ale myślę, że te dzieciaki z klas łączonych na wsiach mają dużo lepiej niż dzieci z przepełnionych warszawskich podstawówek.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Karolina(2020-09-19 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    Jak "dopakuja" dzieci z tych szkół do Warki, to chyba bedzie trzeba uczyc sie w namiotach, na dachu lub w podziemiu szkół, bo na ta chwile sa i tak przeladowane a co mówić o dodatkowych dzieciach. Chore.

    Odpowiedz