statystyki

Uczniowie szkół branżowych i techników odbywają praktyki online. Tynkowania nie da się nauczyć przez internet

autor: Klara Klinger, Patrycja Otto06.05.2020, 09:33; Aktualizacja: 06.05.2020, 09:36
Tymczasem egzaminy zawodowe, których częścią są zadania praktyczne, to jedyne, które odbędą się zgodnie z planem, w czerwcu.

Tymczasem egzaminy zawodowe, których częścią są zadania praktyczne, to jedyne, które odbędą się zgodnie z planem, w czerwcu.źródło: ShutterStock

Tymczasem egzaminy zawodowe, których częścią są zadania praktyczne, to jedyne, które odbędą się zgodnie z planem, w czerwcu.

– Wysyłamy uczniom na skrzynki pocztowe różne zadania. Na przykład mają wymienić w samochodzie świece, a potem oni piszą, czy mieli jakieś problemy – opowiada dyrektor jednego z Centrów Kształcenia Zawodowego w woj. mazowieckim. Co, jeśli nie mają na czym ćwiczyć? – Na to nie mamy wpływu. Jakoś kombinują – odpowiada dyrektor. W szkołach branżowych uczniowie mogą stracić ok. 150 godzin, jeżeli normalne zajęcia nie wrócą do końca roku szkolnego. – Mają po 12 godzin praktyki zawodowej tygodniowo. Na przykład na kierunku mechanika pojazdów samochodowych trudno je nadrobić online – przyznaje. I dodaje, że czasami wspomagają się, szukając filmików instruktażowych w sieci.

W technikach też nie jest łatwo – tam jest po sześć godzin praktyk tygodniowo. Jeżeli zajęć nie będzie do końca roku, stracą zapewne ok. 70–80 godzin.


Pozostało jeszcze 83% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane