statystyki

Więcej pieniędzy na oświatę? Minister edukacji negocjuje z MF

autor: Tomasz Żółciak28.11.2019, 09:35; Aktualizacja: 28.11.2019, 09:35
Dariusz Piontkowski już podjął rozmowy z resortem finansów w sprawie wysokości subwencji na 2020 r. Zdaniem samorządów jest ona za mała w stosunku do potrzeb.

Dariusz Piontkowski już podjął rozmowy z resortem finansów w sprawie wysokości subwencji na 2020 r. Zdaniem samorządów jest ona za mała w stosunku do potrzeb.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Dawid Zuchowicz Agencja Gazeta

Dariusz Piontkowski już podjął rozmowy z resortem finansów w sprawie wysokości subwencji na 2020 r. Zdaniem samorządów jest ona za mała w stosunku do potrzeb.

W projekcie ustawy budżetowej na 2020 r. zaplanowano subwencję oświatową w kwocie 49,7 mld zł. To o 6 proc. więcej niż w bieżącym roku. Mimo to zdaniem samorządowców subwencja, z której finansują system edukacji i wynagrodzenia nauczycieli, rośnie zbyt wolno w stosunku do potrzeb wydatkowych.

– Transfery z budżetu państwa na edukację w stosunku do wielkości budżetu państwa i PKB niestety maleją – wskazuje Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich. Włodarze chcą wynegocjować powrót do sytuacji z 2016 r., gdy subwencja pokrywała ponad 90 proc. wydatków płacowych, a nie jak dziś ok. 85 proc.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane