statystyki

Dwa roczniki to nie kłopot? W Zielonej Górze brakuje miejsc dla uczniów

autor: Artur Radwan18.06.2019, 07:33; Aktualizacja: 18.06.2019, 08:15
Pierwotnie miasto planowało przyjąć ok. 4,8 tys. uczniów. Teraz tylko 2845

Pierwotnie miasto planowało przyjąć ok. 4,8 tys. uczniów. Teraz tylko 2845źródło: ShutterStock

Według MEN problem podwójnego rocznika w szkołach nie istnieje. Wszystkie miasta poza Zieloną Górą zapewniają odpowiednią liczbę miejsc w szkołach branżowych, technikach i liceach dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Tak przynajmniej wynika z analizy przygotowanej przez resort, która powstała w oparciu o informacje zebrane przez kuratorów oświaty na polecenie ministra Piontkowskiego. Oficjalnie zostanie zaprezentowana dzisiaj. O miejsca w liceach, technikach i szkołach branżowych stara się obecnie 726 tys. uczniów. Jest ich dwa razy więcej niż w latach poprzednich.

Tylko w tym samorządzie nie ma blisko tysiąca miejsc dla podwójnego rocznika. W pozostałych miastach bilans wychodzi na plus – wynika z raportu MEN przygotowanego przez kuratorów oświaty dla Dariusza Piontkowskiego, szefa resortu edukacji.

Dziś ministerstwo przedstawi szczegółowe informacje dotyczące sytuacji związanej z rekrutacją do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020. O miejsca w liceach, technikach i szkołach branżowych stara się obecnie aż 726 tys. uczniów, a nie 350 tys., jak było w poprzednich latach. To efekt podwójnego rocznika, wygaszenia gimnazjów i wydłużenia cyklu nauki w szkole podstawowej z sześciu do ośmiu lat.


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • te(2019-06-18 18:59) Zgłoś naruszenie 10

    To nie jest prawda! Miasto zapewnia miejsca dla wszystkich uczniów z Zielonej Góry. Problem jest w tym, że tu chcą się uczyć także uczniowie z okoliczncyh miejscowości i dla tych miejsc jest mniej. To jednak duża różnica.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane