statystyki

Uczelnie nie muszą dążyć do umiędzynarodowienia

autor: Paulina Szewioła03.01.2019, 08:42; Aktualizacja: 03.01.2019, 08:48
studia student uniwersytet książka

Znaczenie umiejętności miękkich jest bardzo mocno podkreślane w kręgach biznesowychźródło: ShutterStock

- Firmy poszukują przede wszystkim osób, które mają rozwinięte zdolności komunikacyjne, potrafiących budować zespół, myśleć krytycznie, a także analizować i rozwiązywać problemy - mówi Timothy S. Mescon – wiceprzewodniczący i dyrektor generalny na Europę, Bliski Wschód i Afrykę AACSB – ogólnoświatowego stowarzyszenia uczelni ekonomicznych.

źródło: DGP

Organizacja, którą pan reprezentuje tj. ogólnoświatowe stowarzyszenie uczelni ekonomicznych (AACSB) przyznaje akredytacje uczelniom, które spełniają najwyższe standardy edukacyjne. Co trzeba zrobić, żeby ją otrzymać?

Nasza organizacja liczy sobie 102 lata. Mamy 1,6 tys. członków w 101 krajach, w tym 831 uczelni akredytowanych w 55 państwach. Szkoły wyższe oceniamy według 15 standardów. Można je podzielić na cztery kategorie tj. zarządzanie strategiczne i innowacje, udział studentów i kadry naukowej, dydaktyka zarówno w zakresie uczenia, jak i nauczania oraz zaangażowanie w działalność społeczności biznesowej. Uczelnie mają wykazać, jak sobie w tych obszarach radzą.

Jakie polskie uczelnie są akredytowane przez państwa organizację?

To Akademia Leona Koźmińskiego i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Co ciekawe jest to jedna prywatna szkoła wyższa, a druga publiczna. Są też inne polskie uczelnie, które są w trakcie procesu akredytacji. Ale nie mogę ujawnić, które to podmioty. Najprawdopodobniej w ciągu najbliższych 5-7 lat ta liczba wzrośnie.

Czy AACSB odmówiła kiedyś jakieś polskiej uczelni akredytacji?

Nie.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane