statystyki

TSUE: Warunki w stypendiach dopuszczalne

21.11.2018, 06:00; Aktualizacja: 21.11.2018, 06:08
Nic nie wskazuje na to, że warunek zaliczenia Erste Juristische Staatsprüfung dotyka osoby przynależące do określonej grupy etnicznej bardziej niż ludzi zaliczających się do innych grup etnicznych.

Nic nie wskazuje na to, że warunek zaliczenia Erste Juristische Staatsprüfung dotyka osoby przynależące do określonej grupy etnicznej bardziej niż ludzi zaliczających się do innych grup etnicznych.źródło: ShutterStock

Prywatna fundacja działająca w państwie członkowskim UE może wprowadzać ograniczenia w regulaminie przyznawania stypendiów naukowych, nawet jeśli byłyby one utrudnieniem dla obcokrajowców – orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE.

H.J. Maniero jest obywatelem włoskim, który urodził się i mieszka w Niemczech. W 2013 r. uzyskał na uniwersytecie Haybusak w Armenii tytuł bachelor of laws (licencjata prawa). W tym samym roku, chcąc poznać wymogi, jakie należy spełnić, aby otrzymać wsparcie finansowe, skontaktował się z niemiecką fundacją, której celem jest promowanie – m.in. przez przyznawanie stypendiów – kształcenia akademickiego młodych ludzi. Fundacja poinformowała go, że warunkiem otrzymania stypendium jest zdanie pierwszego państwowego egzaminu prawniczego (Erste Juristische Staats prüfung).


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane