statystyki

Drugi rok reformy: Szkoły chcą przenosić część uczniów do innych budynków. Rodzice grożą strajkami

autor: Artur Radwan28.03.2018, 07:40; Aktualizacja: 28.03.2018, 07:46
Anna Zalewska

Anna Zalewskaźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Michal Walczak Agencja Gazeta

Jeśli rodzice uczniów szkół podstawowych chcą, by ich dzieci kontynuowały naukę w dotychczasowej szkole, muszą się nastawić na batalię z dyrektorami i samorządami. Tylko sąd administracyjny może zablokować plany prowadzenia zajęć w innych budynkach.

Planowanie nowego roku szkolnego 2018/2019

Planowanie nowego roku szkolnego 2018/2019

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

W kwietniu dyrektorzy szkół i przedszkoli muszą opracować tzw. arkusze organizacyjne na kolejny rok szkolny. Trzeba w nich uwzględnić m.in. liczbę planowanych klas. Największy ból głowy mają dyrektorzy szkół podstawowych, którzy wskutek wygaszania gimnazjum muszą tworzyć po wakacjach oddziały dla ośmioklasistów. W dodatku wywierana jest na nich presja, by w każdej placówce był co najmniej jeden oddział zerowy.

Samorządy sugerują, aby część uczniów przenosić do innych budynków – najczęściej tych po wygaszanych gimnazjach. Na to jednak nie zgadzają się rodzice, którzy grożą strajkami.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • ....(2018-03-28 09:29) Zgłoś naruszenie 243

    Jeśli wysyłam moje dziecko do konkretnej szkoły to ma tam chodzić, a nie być przerzucane jak jakaś rzecz. Niech dzieci wyborców PiSu zmieniają swoje szkoły.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zet(2018-03-28 16:54) Zgłoś naruszenie 181

    Najwyższa pora przenieść Panią minister z ministerstwa do pracy w szkole podstawowej, którą stworzyła za takie pieniadze jakie oferuje nauczycielom , czyli wg niej luksus.

    Odpowiedz
  • Mama 3 latka(2018-03-28 17:54) Zgłoś naruszenie 151

    Dzieci 3 i 4 letnie są w podstawowych razem z gimnazjalistami! To jest skandal!

    Odpowiedz
  • KA(2018-03-28 09:55) Zgłoś naruszenie 104

    pis obiecał ze dla uczniów nic się nie zmieni i tak musi być

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ewa(2018-03-29 08:27) Zgłoś naruszenie 90

    to co wyczynia p.minister nie mieści się wgłobienia. Nauczyciel : ucz,ooiekujsię ,szkół od rana do wieczora, kształć się i płać bo dofinansowania nie dostaniesz... Dlaczego jesteśmy taką grupą zawodową,z którà nikt się nie liczy? Odpowiedźcie sobie drodzy państwo . Czas byłoby wyciągnąć wnioski i podjąc radykalne kroki,a nie ciągle manifestacje,straszenie strajkiem i w końcu wywieszenie flagi ( taki strajk) wszyscy są w pracy ,pracują bo przecież etyka nie pozwala etc.....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obserwator(2018-03-28 11:55) Zgłoś naruszenie 813

    powstawały gimnazja strajk., likwidują gimnazja strajk. szkoda że przy robieniu dzieci nie strajkowali bo w tej chwili jest to najgłupsze pokolenie rodziców.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Iwona(2018-03-28 10:44) Zgłoś naruszenie 429

    W głowach się poprzewracało z tego dobrobytu. A jak przy poprzedniej reformie zlikwidowano połowę podstawówek i utworzono gimnazja, gdzie automatycznie większość dzieciaków do tej podstawówki miała dalej, to takiego krzyku nie było. A teraz źle bo PiS.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • hanna b.(2018-04-04 23:38) Zgłoś naruszenie 10

    Odebrali nam prawo do wcześniejszej emerytury ze względu na wiek po 30 latach pracy. To są prawa nabyte. Poszłam do tej pracy na określonych warunkach i dlatego głosowałam na PiS, bo obiecywali przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego .I co? I podziękuję w następnych wyborach. Gdyby przywrócili możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę po 30 latach pracy bez względu na wiek, problem z brakiem pracy by się rozwiązał. Ja poszłabym w tej chwili i w mojej szkole co najmniej 5 koleżanek by poszło, bo już jesteśmy wykończone, a co jeszcze nam szykują. zwiń

    Odpowiedz