statystyki

Egzaminy zawodowe: Zadanie z prawa cywilnego znów najtrudniejsze

autor: Szymon Cydzik01.04.2019, 08:19; Aktualizacja: 01.04.2019, 10:06
Na egzaminie z prawa karnego zadaniem była apelacja obrońcy od wyroku skazującego, a z etyki – opinia o naruszeniu zasad etycznych w relacji z klientem i innym adwokatem.

Na egzaminie z prawa karnego zadaniem była apelacja obrońcy od wyroku skazującego, a z etyki – opinia o naruszeniu zasad etycznych w relacji z klientem i innym adwokatem.źródło: ShutterStock

Kandydaci na adwokatów i radców prawnych zakończyli trwającą od wtorku do piątku serię egzaminów zawodowych. Zdający zmierzyli się w kolejnych dniach z zadaniami z prawa karnego, cywilnego i gospodarczego, a ostatniego dnia – z prawem administracyjnym i zasadami etyki zawodowej.

– Jeśli coś mnie zaskoczyło, to łatwość zadań egzaminacyjnych – mówi dr Karol Pachnik. – Najtrudniejsze chyba jak zwykle okazało się prawo cywilne, w którym kazus dotyczył apelacji w sprawie odszkodowawczej. Z kolei zadanie z prawa gospodarczego odnosiło się do umowy komisu, a z prawa administracyjnego – do cofnięcia wniosku o pozwolenie na budowę po sprzedaży gruntu – relacjonuje adwokat.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • JakoTako(2019-04-02 07:19) Zgłoś naruszenie 132

  Ciekaw jestem czy Pan doktor Pchnik zdałby egzamin skoro twierdzi, że taki był łatwy? Po co Pan bawił się w doktorat, skoro można było iść "łatwiejszą" drogą? Zresztą tak się zastanawiam, czy w ogóle ktoś taki jak Pan powinien się wypowiadać na temat trudności egzaminów prawniczych. Pana specjalizacja naukowa a zawodowa to dwa światy odległe od siebie. Rozumiem Panie doktorze, że specjalizuje się Pan w prawie karny - to zrozumiałe, w odszkodowawczym, też mogę to zrozumieć, ale w administracyjnym?!

  Odpowiedz
 • Wiola(2019-04-01 15:23) Zgłoś naruszenie 1223

  Życzę wszystkim zdania egzaminów.. W Polsce adwokatów, jak psów, ale dobrych adwokatów, jest bardzo mało. Pytałam się ostatnio adwokata, dlaczego prezydent CZaskowski w deklaracji LGBT pominął Onanistów i nie umiał odpowiedzieć....!

  Odpowiedz
 • Brawo min. Ziobro(2019-04-01 21:22) Zgłoś naruszenie 129

  Łatwy egzamin?? To może warto dać szanse tym młodym żeby zostali w kraju pracowali w tych kancelariach czy firmach i tutaj płacili podatki i mieli dzieci niż po tym prawie wyjechali na zachód... lepiej niech marnie zarabiają tu jako ci radcy niż robią na zachód i tam mają dzieci. Wiem że korporacje to skutecznie utrudniają a najbardziej notariusze...

  Odpowiedz
 • r(2019-04-02 07:37) Zgłoś naruszenie 79

  Po co po studiach egzamin ogólny? Czemu jeszcze nie zamieniono tych aplikacji w specjalizacje?

  Odpowiedz
 • zdający(2019-04-02 18:14) Zgłoś naruszenie 60

  Pan doktor Pachnik chyba jednak nie czytał zadania z prawa administracyjnego, bo wprawdzie dotyczyło cofnięcia ale nie wniosku tylko odwołania i nie o pozwolenie na budowę, tylko wejścia na sąsiedni teren celem wykonania robót budowlanych ;)

  Odpowiedz
 • mee(2019-04-01 14:51) Zgłoś naruszenie 414

  I tak będzie coraz więcej prawników, których z łatwością zatrudnią ludzie kościelni. Kapłani nie płacą podatków, ZUS i na NFOZ, mają darmowe mieszkania i zatrudniają za jedzenie bezrobotnych w swoich latyfundiach i instytucjach dobroczynnych. Rośnie kasta prawników ordo iuris, pewnie pracują za bóg zapłać a tylko szefowie nie wiedzą już na co kasę wydawać. Aplikant z ordo iuris wierzy w opiekę boską a nie ludzką. NRA wie o tym?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane