Znamy termin egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze

autor: Agnieszka Brzostek18.08.2018, 08:47; Aktualizacja: 18.08.2018, 08:56
Termin składania wniosków o dopuszczenie do wszystkich egzaminów na aplikacje już upłynął.

Termin składania wniosków o dopuszczenie do wszystkich egzaminów na aplikacje już upłynął.źródło: ShutterStock

29 września 2018 r. o godz. 11.00 zostaną przeprowadzone państwowe egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze: adwokacką, radcowską i notarialną oraz po raz jedenasty państwowy egzamin konkursowy na aplikację komorniczą.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • oczywista oczywistość(2018-08-20 08:19) Zgłoś naruszenie 23

  Konkurencja polega na tym, że jeden konkurent chce być lepszy od drugiego. Założenie, że konkurent kształci konkurenta jest po prostu całkowitym absurdem logicznym. Kształcąc go, konkurent pogarsza swoją pozycję. Im lepiej go kształci, tym bardziej pogarsza. Czy żeby to zrozumieć, trzeba być jakoś szczególnie inteligentny? Taka forma kształcenia mogła się sprawdzać tylko w zależnościach rodzinno-przyjacielskich. Mogę swojemu dziecku, czy bratankowi przekazać wiedzę (o ile jakaś taka wiedza istnieje). Ale przecież nie obcemu.

  Odpowiedz
 • tobiaszue(2018-08-18 23:36) Zgłoś naruszenie 74

  Jak to jest możliwe aby, testy na te aplikację składały się z konkurencji polegającej na wyryciu na pamięć tekstów ustaw i to w szczegółach sięgających różnicy jednego!! wyrazu? To nie czasy, że przepisy są w miarę stałe, a ich dostępność jest ograniczona i trzeba było chodzić do biblioteki czy urzędów, aby się z nimi zapoznać. Teraz każdy ma je w kieszeni. Po co taka nauka? przecież to tylko sztuka dla sztuki, potem większość z tych ustaw można na oczy nie zobaczyć, ba na 100% będą znowelizowane. Jakby tak uczyli inżynierów czy lekarzy, tak aby się na pamięć uczyli i nic z tego nie wynikało to co by było? Kto zdaje te testy? Ktoś kto ma dobrą pamięć, może wcale nie myśleć logicznie, nie kojarzyć faktów, byle miał pamięć. Rozumiem test, ale taki szczegółowy, gdzie odpowiedzi różnią się wyrazem? Po drugie jaki jest interes patrona w szkoleniu ciebie? Uwolniłbym rynek wprowadził odpowiedzialność odszkodowawczą i tyle. Co myślicie że każdy się rzuci na bycie pełnomocnikiem, już teraz są bardziej lukratywne zajęcia

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • T1000(2018-08-18 20:44) Zgłoś naruszenie 86

  Najgłupszy system selekcji jaki można wprowadzić, czyli testy ze znajomości ustaw. Witamy w Polsce!

  Odpowiedz
 • nord(2018-08-18 19:31) Zgłoś naruszenie 108

  Absurdu kolejna odsłona. W tym kraju nigdy nie będzie lepiej, bo z roku na rok kultuwyuje się niedorzeczne rozwiązania, które w sposób oczywisty nie mogą spełniać roli, którą obwieszcza się społeczeństwu. Konkurent nie nauczy niczego pożytecznego konkurenta, z prostego powodu: bo nie upadł na głowę, żeby sobie pogarszać rynek. A nawet jak się trafi na patrona "papę" to jeśli jest karnistą, nie nauczy cywila, jak cywilistą nie nauczy administracyjnego. Jak się zna na wszystkim - to nie nauczy niczego. A "etykę" palestry to sobie możemy oglądać na "komisji w sprawie reprywatyzacji" Mógłbym tak jeszcze długo argumentować nawet dając dowody matematyczne... tylko po co. W tym kraju z założenia ma być dziadostwo, we wszystkim.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • tabuny(2018-08-18 15:16) Zgłoś naruszenie 94

  lemingów znowu rozbiją się o skały...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane