statystyki

Gwarancja niezmiennej ceny: Koszty wyjazdu i tak mogą wzrosnąć

autor: Renata Majek21.08.2016, 10:30
Wakacje

Często rezerwujemy wyjazdy z dużym wyprzedzeniem, ponieważ kuszą nas atrakcyjne promocjeźródło: ShutterStock

Kilka miesięcy temu wykupiłem na wrzesień wycieczkę do Włoch z dodatkową opcją gwarancji niezmiennej ceny. W ogólnych warunkach uczestnictwa dołączonych do umowy jest informacja, kiedy i dlaczego cena może być zmieniona – z powodu wzrostu kursów walut, kosztów transportu oraz podatków, opłat urzędowych i lotniskowych.

Natomiast na stronie internetowej biura czytam, że „gwarancja niezmiennej ceny oznacza, że bez względu na wahania kursów walut, podwyżki kosztów paliwa czy innych opłat cena wakacji nie wzrośnie”. Ale „gwarancją nie są objęte koszty wiz i opłat wjazdowych oraz koszty związane z realizacją programów” – pisze pan Mariusz. – A zatem mając gwarancję niezmiennej ceny, jaką ostatecznie powinniśmy zapłacić – pyta.

Po podpisaniu umowy koszt imprezy nie może się zmienić. Wyjątkiem jest jedynie sytuacja, kiedy umowa wyraźnie to przewiduje, i to w ściśle określonych przypadkach, które wymienił w pytaniu pan Mariusz. Ponadto każda taka zmiana musi być udokumentowana przez organizatora turystyki, a cena nie może wzrosnąć na 20 dni przed wyjazdem.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane