statystyki

Czerwone flagi na górskich szlakach? MSWiA rozważa wprowadzenie zakazu wyjścia w góry w przypadku złych warunków atmosferycznych

14.01.2016, 15:55
wycieczka górska-góry-wspinaczka

MSWiA rozważa wprowadzenie zakazu wyjścia w góry w przypadku złych warunków atmosferycznychźródło: ShutterStock

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rozważa wprowadzenie czasowego zakazu wyjścia w góry, gdy warunki pogodowe będą stwarzać zbyt wielkie ryzyko dla turystów. Te zmiany mogłyby zacząć funkcjonować najwcześniej w przyszłym sezonie zimowym. Choć i to nie jest pewne- podaje RMF FM.

Reklama


Reklama


Szef MSWiA Mariusz Błaszczak chce dopiero zacząć konsultacje na ten temat. Nie ma jeszcze gotowego projektu ani wypracowanych przepisów. Choć minister Błaszczak podaje przykład zasad obowiązujących nad morzem - gdy nie ma warunków - wywieszamy flagę i zamykamy szlak.Jeżeli już skłanialibyśmy się do jakiś rozwiązań, to do rozwiązań, jakie są nad morzem. Wtedy kiedy sytuacja pogodowa jest zła, wtedy jest ogłoszenie, żeby nie wychodzić w góry. Wówczas służby nie ponoszą odpowiedzialności za to, co może się złego wydarzyć. Bo przestrzegają, przestrzegają, żeby nie wychodzić w góry - wtedy możemy to określić, że zamykamy szlak - mówi Mariusz Błaszczak.
To zdaniem ministra  lepsze rozwiązanie niż wprowadzenie obowiązkowych dodatkowych ubezpieczeń.

Reklama


Źródło:RMF FM

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

Reklama