statystyki

Urzędnicy dostaną podwyżki. Wynagrodzenia od 2 tys. do 6,4 tys.

22.03.2016, 18:30; Aktualizacja: 27.04.2016, 12:46
podatki dokumenty urzędnik

Po zmianach maksymalne wynagrodzenia zasadnicze będą kształtować się od 2 tys. zł do 6,4 tys. zł. źródło: ShutterStock

Wzrosną wynagrodzenia pracowników administracji rządowej nie należących do korpusu służby cywilnej - zakłada zmienione we wtorek przez rząd rozporządzenie. Po zmianach wynagrodzenia zasadnicze będą kształtować się od 2 tys. zł do 6,4 tys. zł - podało CIR.

Reklama


Reklama


Polecany produkt: Ustawa o służbie cywilnej >>>

Rada Ministrów wydała we wtorek rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników nie będących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek, przedłożone przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Po zmianach maksymalne wynagrodzenia zasadnicze będą kształtować się od 2 tys. zł do 6,4 tys. zł. Nie przewidziano podwyższenia minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego. Jak zaznaczyło Centrum Informacyjne Rządu w komunikacie przesłanym PAP, środki na ten cel zagwarantowano w ustawie budżetowej na 2016 r.

Jak poinformowało CIR, aby pracodawca mógł elastycznie kształtować wynagrodzenia pracowników, maksymalne stawki wynagrodzenia zasadniczego podwyższono w każdej kategorii zaszeregowana (I-XXI) o 25 proc. w stosunku do stawek obowiązujących od 1 stycznia 2013 r. Maksymalne stawki nie powodują automatycznych wzrostów wynagrodzeń zasadniczych - zastrzegło CIR.

Wejście w życie rozporządzenia - podkreśliło CIR - umożliwi pracodawcy ustalenie dla pracowników miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego należnych od 1 stycznia 2016 r.

Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Reklama

  • Bert(2016-03-22 20:11) Odpowiedz 378

    To nie są żadne podwyżki, tylko niewielka rekompensata ok. 25% utraty wartości wynagrodzeń w latach 2008-2016 nie waloryzowanych od 8 lat. Ta drobna rekompensata w nie rekompensuje urzędnikom poniesionych przez te lata strat wskutek wyzysku ze strony rządowego pracodawcy i nie naprawia fatalnej atmosfery oraz stanu beznadziei i demotywacji w administracji rządowej. Ktoś kto nazywa to podwyżką - bezczelnie łże.

  • Realista(2016-03-22 23:08) Odpowiedz 265

    A będąc precyzyjnym - nie urzędnicy, tylko pracownicy administracji pozostający poza korpusem SC... A będąc jeszcze bardziej precyzyjnym - dostaną, o ile szef urzędu się zgodzi... A budżet nie jest z gumy. Dostanie kto ma dostać. Jak podniosą kwotę bazową w SC to wtedy można pisać o podwyżkach dla urzędników. Wcześniej to wciskanie ludziom w głowy, że "URZĘDASY ZNOWU DOSTAŁY PODWYŻKI!!!".

  • Adam(2016-03-23 05:52) Odpowiedz 234

    Wynagrodzenia zasadnicze będą kształtować się od 2 tys. zł to w Biedronce i Lidlu jest więcej.

  • A(2016-03-23 09:34) Odpowiedz 124

    jestem pracownikiem cywilnym i podlegam pod ustawę o służbie cywilnej, od 2009 r nie ma podwyżek, a moja bratowa pracująca u rzeźnika zarabia więcej niż ja!!! więc proszę nie pisać że w firmach produkcyjnych i usługowych nie ma podwyżek, czy innych dodatków - bo są tylko trzeba wiedzieć co składa się na twoje wynagrodzenie.

  • Magda(2016-03-22 23:31) Odpowiedz 911

    A urzędnicy w samorządach? Co z Nami? Czy po 20 latach pracy mam wciąż klepać biedę? Wstyd i żenada te nasze tzw. pensje.

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • ja(2016-03-23 09:47) Odpowiedz 71

    Hmm. chodzi o osoby spoza korpusu sc, tak? Czyli stosownie do tytułu artykułu, pan Kaziu, który m.in. odpowietrza kaloryfery, jest urzędnikiem...

  • Polak(2016-03-23 03:40) Odpowiedz 617

    Dobra zmiana, pieniądze za pierdzenie w stołek

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • xyz(2016-03-23 06:30) Odpowiedz 616

    Trzynasta pensja rekompensuje brak podwyżek. W firmach produkcyjnych i usługowych brak podwyżek nikt i niczym nie rekompensuje. Nikt nie wypłaca wysługi lat, odpraw, nagród rocznych. Jak pracodawca chce i ma to da, ale nie musi. Jeden kraj, a jak różne prawa. Inne dla pracowników i inne dla urzędników.

    Pokaż odpowiedzi (4)
  • dario(2016-03-23 07:43) Odpowiedz 54

    A kiedy zmiana wynagrodzeń dot. pracowników samorządowych - te przepisy też warto zmienić - oczywiście na plus!

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • pracownik SEJMU(2016-04-01 09:29) Odpowiedz 20

    pracownik fizyczny w sejmie po 8 latach dostał od20 do 100 zł podwyżki do pensji 2200

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Kasjerka(2016-03-23 21:28) Odpowiedz 22

    Do Adam. Jeżeli w Lidlu albo w Biedronce jest lepiej to zapraszam na kasę do Biedronki na jeden dzień i potem poproszę o komentarz!

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • M(2016-03-23 09:06) Odpowiedz 10

    Znowu będzie dyskusja w narodzie, ze ci tyle inni mało lub nic, ogólnie zarabia się słabo jednym zabiera drugim coś albo kokosy rozdaje, nie mówiuąc już o zabieraniu podsatwowocyh praw pracowniczych a teraz PIS mają w nazwie i wszystkich niemal krytykują tyle że sami to prqawo stanowia !

  • miko(2016-03-23 10:01) Odpowiedz 04

    A kiedy podwyżki do wynagrodzeń w doradztwie rolniczym? Przez lata były zamrożone.