statystyki

Bezrobocie na koniec 2016 spadnie do 9,1 procent. Płace w górę o 5 procent

04.01.2016, 10:35; Aktualizacja: 04.01.2016, 10:37
Ranking, raport, wykres

Work Service zakłada, że dynamika spadku bezrobocia będzie niższa niż w 2015 roku.źródło: ShutterStock

"Prognozowane utrzymanie wzrostu gospodarczego na poziomie 3,5-3,8 proc. będzie wymuszało wzrosty zatrudnienia o ponad 1 proc. rdr. Największe zapotrzebowanie na dodatkowe kadry będą miały branże automotive, logistyka, IT, centra BPO i przetwórstwo przemysłowe. Nowa perspektywa unijna pobudzi również zamówienia w budownictwie, więc także tu łatwiej będzie o zatrudnienie w nowym roku" - napisano w prognozie na 2016 r.

Reklama


Reklama


"Znając kierunki, w jakich zmierza gospodarka i rynek pracy, prognozujemy, że na koniec 2016 roku bezrobocie osiągnie poziom 9,1 proc." - dodano.

Work Service zakłada, że dynamika spadku bezrobocia będzie niższa niż w 2015 roku, co będzie spowodowane ograniczonym dostępem do kapitału ludzkiego.

"Jeżeli jednak zostanie utrzymany wzrost gospodarczy, a tym samym poziom wzrostu zatrudnienia, również w kontekście starzejącego się społeczeństwa i emigracji zarobkowej, możemy zmierzać do modelu pełnego zatrudnienia. Oznacza to, że stopa bezrobocia liczona metodą BAEL, w perspektywie najbliższych 4-5 lat będzie zbliżała się do zera" - dodano.

Work Service przewiduje, że rywalizacja o pracowników, a zwłaszcza specjalistów, przełoży się na roczny wzrost wynagrodzenia na poziomie 5 proc. rdr. w 2016 r.

Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Reklama

  • Inspektor Pracy(2016-01-04 11:34) Odpowiedz 571

    Ponoć w ubiegłym roku zmniejszyło się ogólne bezrobocie ale równocześnie wsród 50latków zwiększyło sie o aż 8%. Każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )-- bez renty ani emerytury. Kim jest więc ta Kopacz który popierając to wszystko , tak wielu ludzi skazała na egzystencje lub nie dożycie emerytury gdyż .. Kim Ona jest: -Lekarzem POlskiego obozu pracy w stylu Oświęcim? Codziennie spotykam ludzi którzy takich jak Oni przeklinają z nienawiścią! Reprezentuje robotników którzy często są zatrudnieni od 15 r życia (umowy o prace dla małoletnich -nie mieli wakacji ani ferii -Ich całe wolne to urlop pracowniczy ) i reprezentuje wielu takich co mają dodatkowo oprócz długiego stażu pracy nadpracowane nawet 1000 (dni - nie godzin ) w czasie ponad ustawowym bez dni zamiennie wolnych ( na blokach energetycznych w święta ) - na wszystkich zmianach -7dni w tygodniu -gdyż tak się pracowało za komuny i postkomuny na potrzeby energetyczne kraju-aby spłacać długi Polski.) . Złodzieje POlityczni ukradli takim ludziom wstecznie nawet 7 lat z wieku emerytalnego ,jakim prawem ? Pamiętacie że były juz premier „i były Ćpun” ze Świetlika ogłosił, ” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych. . Jak to jest że pierwszy Ćpun uciekł tam gdzie dają emerytury w 62r życia . Przypomnijcie sobie co On móowil w TV - jak się będą sądzić to podniesiemy opłaty sądowe -CYNIK POZłODZIEJ ,KŁAMCA i Oszust.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

Reklama