statystyki

Policjanci buntują się przeciwko rządowej dyskryminacji. Chcą dodatku podwyższanego co rok

autor: Bożena Wiktorowska29.01.2015, 07:31; Aktualizacja: 29.01.2015, 14:52
Sześć zarządów wojewódzkich związku krytykuje nie tylko skokowe zwiększenie dodatku.

Sześć zarządów wojewódzkich związku krytykuje nie tylko skokowe zwiększenie dodatku.źródło: ShutterStock

Policjanci domagają się, żeby specjalny dodatek stażowy był zwiększany co rok o 1 proc., a nie skokowo, jak chce rząd.

reklama


reklama


Dzisiaj na biurko ministra spraw wewnętrznych trafi opinia związkowców dotycząca projektu zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad otrzymywania i wysokości uposażenia zasadniczego policjantów, dodatków do uposażenia oraz ustalania wysługi lat, od której jest uzależniony wzrost uposażenia zasadniczego. Nowe przepisy wejdą w życie z datą wsteczną, tj. od 1 stycznia 2015 r.

Skokowy dodatek

Zgodnie z przygotowanym projektem 2-proc. zwiększenie uposażenia z tytułu wysługi lat obowiązywałoby dopiero po drugim roku służby w policji. W kolejnych latach dodatek stażowy ma rosnąć o 1 proc. za każdy przepracowany rok. Tak będzie do czasu osiągnięcia przez mundurowego 20-letniego stażu. Potem dodatkowe pieniądze będą naliczane co dwa lata, dopóki pensja nie zostanie zwiększona o 32 proc. Na kolejną podwyżkę policjanci poczekają 3 lata – po 35 latach służby mundurowy otrzyma 35-proc. dodatek.


Pozostało jeszcze 71% treści

PROMOCJA
Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc już od 33,00 zł
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

reklama

  • POLICJANT(2015-01-29 15:02) Odpowiedz 00

    ZŁODZIEJE NIECH PODNIOSĄ PODATKI TAK JAK SOBIE PODNOSZĄ CI NA GÓRZE PODNOSZĄ SOBIE KIEDY CHCĄ PROCENTOWO TO NACZO ZAWSZE BĘDZIE MIAŁ WIĘCEJ A BIEDACY NA DOLE ZNOWU W D...E DOSTANĄ . OK PROCENT OD BRUTTA TO SIĘ ZGADZAM A CO JAK KTOŚ MA 10 LAT Z INNEJ PRACY TO CO ?PRZECIEŻ RĄBIĄ NAS I TAK JAK MOGĄ... WSZYSTKICH NA DROGĘ !!!

  • Bożydar(2015-01-29 18:19) Odpowiedz 00

    czy się stoi czy się leży 1% się należy. Rozumiem, że wynagrodzenia policjantów to umowa między państwem a " wybitną" osobistością Panią lub Panem. Wiem, że mój Pracodawca nie musi roztkliwiać się nad "stażowym", bo przecież nie musi. Tylko zastanawia mnie, po kiego gwoździa była ta zmiana ustroju? Mam nadzieję, że dozuje tych czasów gdy władza Niesiołowskiego zacznie "poważnie" rozmawiać z robotnikami. Może wtedy Polacy dojrzeją ekonomicznie, społecznie i politycznie

  • Antek(2015-01-29 19:27) Odpowiedz 00

    czas aby Rząd zrównał wszystkie przywileje żołnierzy i policjantów, w końcu to jedna służba mundurowa, tylko jakoś wojsko na co dzień nie broni obywatela, a policja i owszem. A aby zachęcić policjantów do dłuższej służby to należy jasno określić ścieżkę kariery zawodowej z uwzględnieniem lat służby w policji a nie "znajomości i układów":

  • Czasem mam dość(2015-01-29 20:35) Odpowiedz 00

    Bo z oczekwianej Demokracji...

    Zrobiła sie Układokracja dbając o siebie bo tylko 4 latka przy korycie sa pewne,,,

  • fakt(2015-01-29 21:30) Odpowiedz 00

    Boże tym niedołęgom nic sie nie należy !

  • do roboty!(2015-01-30 01:09) Odpowiedz 00

    Powinno się przenieść do policji, rzecz jasna na kierownicze stanowisko, generala służby celnej, wiceministra finansow Jacka Kapice. On zrobi tam na pewno porządek - wszyscy będą tak przestraszeni, że zapomną o urlopach, dodatkach płacowych. Zapomną nawet jak się strzela i po prostu efektywnie zaczną pracować tak, że statystyka wykrywalności wzrosnie w ciągu roku przynajmniej o 500 procent.
    Najważniejsza rzecz to wyprobowany człowiek na wlaściwym stanowisku.

  • do Antek (mon)(2015-01-29 19:43) Odpowiedz 01

    cyt. " tylko jakoś wojsko na co dzień nie broni obywatela," ??? takiego zdania bym nie wymyslił, (kiepski sposób na to aby jednoczyc służby mundurowe - OD WYTYKANIA SPECYFIKI INNYCH SŁUŻB. A reszta komentarza w miare OK. Pozdrawiam.