Bezrobotny, który nie chce podjąć pracy, na dwa lata straci ubezpieczenie zdrowotne

autor: Paweł Jakubczak01.03.2012, 07:03; Aktualizacja: 01.03.2012, 08:44

Rejestracja w urzędzie pracy przestanie oznaczać automatyczne nabycie prawa do leczenia. Dostaną je tylko ci, którzy faktycznie chcą pracować, a nie symulanci, którym zależy tylko na ubezpieczeniu zdrowotnym. – Zamierzamy oddzielić ubezpieczenie zdrowotne od rejestracji bezrobotnych – mówi DGP Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (160)

  • ss(2014-02-22 02:21) Zgłoś naruszenie 00

    to co chca zrobic to jest patologia--jak za komuny,wiecej bedzie urzedasow I oni zeby wiecej zarobic beda odsylac ludzi z kwitkiem--dziady zrobcie jak w kanadzie ubezpieczenie zdrowotne masz czy pracukjesz czy nie--nie grajcie ze zdrowiem ludzi--chyba ze chcecie drugiej ukrainy

    Odpowiedz
  • MagdaB(2013-05-21 14:42) Zgłoś naruszenie 00

    to co się dzieje w UP to jest śmieszne. Zgłaszasz się co miesiąc- otrzymujesz informacje ze nie ma dla Ciebie żadnej oferty pracy- ale jak się znajdzie to jest to oferta której przyjęcie w ogóle się nie będzie opłacało- możesz nie zarobić nawet na dojazdy ale przecież jak nie przyjmiesz oferty to możesz stracić status osoby bezrobotnej...

    Odpowiedz
  • Zuza(2013-05-21 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    Faktycznie , kolejna bezduszna decyzja!!! ja mam 50+ , mieszkam w malej miejscowości o duzym bezrobociu i pracy nie ma dla kazdego wieku a jesli jest to dla znajomych i co mam zrobić? gdzie pracować? Nie dośc ze nie ma roboty to jeszcze plac za leczenie a i lekarze nie sa wystarczajaco dostepni? a dostępni! A moze talk po prostu zlikwidujmy bezrobotnych? przemysl chemiczny dobrze rozwiniętywięc cos wymyslą! szybko i bez blolu co?!!!, skoro ludzie są nie potrzebni i nic im nie mozna zaoferować prucz eliminacji spolecznej!!!mlodzi nie moga znaleśc pracy starzy tez więc dla kogo jest ten kraj???

    Odpowiedz
  • piotr(2012-12-29 06:29) Zgłoś naruszenie 00

    co za głupota , każdy powinien być ubezpieczony bez względu czy pracuje czy nie , co ma zrobić chorujący bezrobotny 3 miesiące na zwolnieniu i co dalej nawet ubezpieczenia nie ma , głupota , lub zasiłek przysługujący od wysokości wynagrodzenia co za palant to wymyślił żeby pracować 5 lat na 1/2 etatu i zasiłku nie dostać bo niema się wymaganego najniższego wynagrodzenia a kto da 1500 na pół etatu debile i jeszcze raz debile , dążą do tego żeby ludzie pozbawieni środków do życia i ubezpieczenia sami się powykańczali

    Odpowiedz
  • bleksu(2012-11-03 03:54) Zgłoś naruszenie 00

    komu zależy na tym ubezpieczeniu ? na Polskiej służbie zdrowia ? niech se je wsadzi w d..pę ten minister. Chcą zaoszczędzić ? to lepiej niech zlikwidują urzędy pracy, bo wcale nie pomagają ludziom znajdować pracę, a kursy które organizują są nic nie warte, pieniądze unijne na otwarcie biznesu itp dostają znajomi urzędników ... można mnożyć argumenty. Jak może spaść bezrobocie w ten sposób ? (tylko w statystykach bo ubędzie zarejestrowanych, nowych miejsc pracy nie stworzą takimi działaniami) Ludzie otwórzcie oczy, następne wybory tuż, tuż, nie dajcie rządzić idiotom.

    Odpowiedz
  • .(2012-10-17 07:37) Zgłoś naruszenie 00

    Co z kobietami samotnie wychowujacymi male dzieci?Miala byc polityka prodzietna a jest przeciwdzietna ,ile mlodych matek ma prace zanim zajdzie w ciaze i urodzi dziecko?Przeciez jezeli jest samotna nie moze byc na ubezpieczeniu swojego faceta bo go nie ma,poniewaz np.ojciec dziecka uznal zwiazek z matka dziecka za nieporozumienie lub zakochal sie w innej[tez mi argument],albo zwyczajnie jest nieododpowiedzialny,co w koncu z pomoca spoleczna ktora jest uzalezniona nie tylko od dochodow rodziny,ale rowniez od tego czy zdrowa osoba [czyli taka ktora nie ma orzeczonej grupy inwalidziej]poszukuje pracy przez Urzad Pracy inaczej mowiac czy jest zarejstrowana?Nie oszukujmy sie pracodawcy w Polsce to nie slodkie bulki tylko przaśny chleb,nie zatrudnią kobiety ktora ma male dziecko,a nawet takiej z przeszloscia p.t.wychowywala dziecko,ale dziecko juz jest wyrosniete czyli z "kryminalna",sa tez takie sytuacje gdy pracodawca zglasza oferte z pensja za pól darmo,a jak zarejestrowany twierdzi ze nawet nie bedzie mu sie oplacalo do domu jechac tyle godzin mu proponuje i przede wszystkim za proponowana pensje nie bedzie go stac na te dojazdy ,to pracodawca zlosliwie wpisuje bezrobotnemu "Nie chce podjac pracy!"to nie sa wyjatkowe wypadki, taki jest polski przedsiebiorca,sam za takie pieniadze nawet by jednego oka nie otworzyl zeby obudzic sie do pracy,ale jak on przedsiebiorca ma firme to inni musza u niego tak pracowac za pol darmo i jeszcze robi wielka łache.Wniosek z tego taki ze rzad pierdzieli w pierwszej kolejnosci o tym ,ze trzeba zwiekszyc dzietnosc ,a pozniej przychodzi cichaczem do kobiet, ktore sa matkami w Polsce i zdziera nich "Ubezpieczenie zdrowotne" i nie tylko z nich przede wszystkim z ich dzieci.Czyli moje przewidywania sie spelniaja, najpierw hura - bura ogloszono jakis program na rzecz dzietnosci, macie tu wam dajemy łopatką a pozniej z cichacza przyjezdzaja taczka i zabieraja nawet wiecej niz dali ,ciekawe kiedy wladza obudzi sie nastepny raz i dowie sie ze znowu z reka w nocniku jak chodzi o dzietnosc?

    Odpowiedz
  • wiki(2012-03-30 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    witam, niestety w Polsce już tak jest że ludziom wszystko się odbiera. Podnosi wiek emerytalny, a nic w zamian się nie daje. Po ponad 33 latach pracy dostałam wypowiedzenie, przez ponad 33 lata płaciłam na służbe zdrowia, mało chorowałam, nie nadużywałam L4, a jak zarejestruje się w pośredniaku to co już nie mam prawa iść do lekarza. Chyba niedługo dla większości Polaków jedynym ratunkiem będzie podać Polski Rząd do Sadu o odebranie Polakom ich własnej godności i podstawowych praw które gwarantuje konstytucja.

    Odpowiedz
  • Andzrej(2012-03-08 13:54) Zgłoś naruszenie 00

    Ten narod ruszy pewnie dopiero jak Tusk i Palikot beda organbizowac łapanki i egzekucje.!!

    Odpowiedz
  • Anna(2012-03-08 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    151. wejdź na http://bip.kprm.gov.pl :) Każdy nabór musi być obowiązkowo ogłoszony

    Odpowiedz
  • Gochna(2012-03-07 21:57) Zgłoś naruszenie 00

    A poz tym jak masz plecy to masz ciepłą posadkę,widziałeś kiedykolwiek,ogłoszenie że potrzebują np.urzędnika?!

    Odpowiedz
  • Gochna(2012-03-07 21:55) Zgłoś naruszenie 00

    Byłeś kiedykolwiek zatrudniony przez prywatnego pośredniaka?! Chyba nigdy bo oni "zatrudniają: na najniższą krajową i umowę śmieciową,zatyrasz się na śmierć a oni wyśmieja cię,że jesteś za stary i do niczego nie zdolny.

    Odpowiedz
  • Z(2012-03-07 07:53) Zgłoś naruszenie 00

    Każdy ma prawo do ochrony zdrowia - głosi konstytucja RP.Tymczasem 2 mln osób, w tym dzieci nie ma ubezpieczenia zdrowotnego. Dołózmy kolejną grupę !

    Odpowiedz
  • Beko(2012-03-06 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    Z-J-E-B-A-N-Y KRAJ i Z-J-E-B-A-N-Y Rząd! Wygłodzić obywateli i dac jalmurzne w postaci zasilku pogrzebowego? Za 10 lat wszyscy stad wyjada, bo kazdy pragnie godnie zyc, a ministrowie leja cieplym moczem na wszystkich. K-U-R-W-A co za los...Donald i cała ekipa z Wiejskiej ma sie dobrze, bo potrtfel napchany, a 80% rodakow ma w dupie.

    Odpowiedz
  • ddasd(2012-03-06 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    Głupi kraj! Ludzie w koncu sie zbuntuja i wyjda na ulice jak w Syrii

    Odpowiedz
  • bezrobotna(2012-03-05 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    znowu kolesiom dołożyć kasy z budżetu???a co na to obiboki z urzędów pracy!!!kawka i bleble..super robota!!!za kasę podatnika..widać ile ich siedzi na d...ach nic nie robiąc!!!i za nic nie odpowiadając..

    Odpowiedz
  • Czlowiek(2012-03-05 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    Jaka jest roznica miedzy agencja prywatna a urzedem pracy. Ano powstaje kolejny urzad tyle ze prywatny z ktorego panstwo ekstra jest dojone (dostaje kase za pośrednictwo). A prywatny agent nie robi nic dla gospodarki panstwa tylko tak jak ciagnal kase urzad pracy (tyle ze taniej), tak teraz bedzie ciagnal prywaciarz. A czlowiek bez pracy musi przyjac kazda, bo nie bedzie mial ubezpieczenia. To znaczy, ze przedsiebiorca moze mu zaproponowac ***** i bezrobotny bedzie musial je wziac. Nowe niewolnictwo powraca.

    O co chodzi jak nie wiadomo o co chodzi. Ano chodzi o wielkie agencje zagraniczne typu Randstad, Powerman itd. ktore chca zwiekszyc zyski tzn. nas Polakow wydojic.

    Taka prawda. A pan Wiktor Wojciechowski albo jest naiwny (w co niewierze), albo jest ladnie kasuje za lobbing.

    Poza tym jak wprowadza zaplate za posrednictwo dla prywatnych agencji to bedzie wygladalo nastepujaco. Kazda firma zmniejszy dzial kadrowy. I zalozy agencje, ktora bedzie ciagnela kase od panstwa za posrednictwo, za to ze ludzi beda przekazywani z agencji do tej wlasnie firmy. Tak w Niemczech robi wiele firm np. Schlecker.

    Odpowiedz
  • ZOFIA(2012-03-05 07:49) Zgłoś naruszenie 00

    NAJLEPIEJ BY BYLO ZEBY SIE ZNALAZL DRUGI TAKI BREVIK I ZROBIL PORZADEK Z TYMI DARMOZJADAMI JACY SA RZADZACE. TUSK Z TYMI MARNYMI SWOIMI MINISTRAMI. KAMYSZ JEST PRZY KORYCIE I RYJE, A BEZROBOTNI NIE MAJA TAKIEJ SZANSY. ZNISZCZYLI WSZYSTKIE ZAKLADY PRACY WYSPRZEDALI TERAZ ZNECAJA SIE NAD BEZROBOTNYMI. TO JEST WINA RZADZACYCH. GEHENNA SIE ZACZELA I ZAKLADY ZACZELY UPADAC WLASNIE JAK ZOSTAL PREZYDENTEM WALESA. TA JEGO DEMOKRACJA TO MI BOKIEM WYCHODZI DO DZIS. WYNISZCZYLI WSZYSTKO I NISZCZA DO DZISIAJ. ZA KOMUNY BYLA ZAWSZE PRACE NIE BRAKOWALO NAWET ZMUSZALI. A TA MAFIA SMIE SIE CZEPIAC BO JEST BEZROBOCIE CZYJA TO WINA NASZA ? TAKICH TO POD JEDEN MUR.

    Odpowiedz
  • szok(2012-03-04 21:34) Zgłoś naruszenie 00

    to mam pytanie mam 22 lata szukam od 2 lat pracy i co tylko dlatego ze w tym kraju nie ma pracy to ja mam cierpiec pan minister w dupie to ma bo on nie musi sie bac ze nie dostanie sie np.do lekarza a jak zlikwiduje skladki to za co mam pujsci do lekarza za dobre slowo mnie pan doktor przyjmnie po prostu rzad szuka oszczednosci a gdzie najlepej w biednych a jak niech se pensje po skracajom to moze bendom mieli wiecej a nie biednemu zawsze wiatr w oczy wieje

    Odpowiedz
  • kh(2012-03-04 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    Urzedy pracy to powinien być urzad wspierajacy obywatela w czasach kryzysu.Ale odbiera mu sie środki i nie ma żadnych przepisów ulatwiajacych mu negocjowanie o miejsca pracy z pracodawcami.Czyli Polacy zostaną w rękach kapitalisty pracodawcy. Za waszym przyzwoleniem.

    Odpowiedz
  • poldek(2012-03-04 18:55) Zgłoś naruszenie 00

    Ta zmiana ma doprowadzić do zatrudnienie ludzi w starszym wieku, to widać, że tak myśli tylko minister, który nie ma pojęcia o rynku pracy. Mówi tak jak rząd, który od lat jest oderwany od rzeczywistości.

    Odpowiedz