Abonament telewizyjny do uszczelnienia. Każdy będzie musiał zapłacić

autor: Barbara Sowa22.05.2017, 07:37; Aktualizacja: 22.05.2017, 09:26
TV, telewizja, pilot, abonament

Nowelizacja zakłada uszczelnienie abonamentu przy udziale operatorów płatnych telewizji. To kablówki i platformy cyfrowe mają przekazywać dane swoich klientów Poczcie Polskiej, odpowiedzialnej za ściąganie opłaty na media publiczne.źródło: ShutterStock

Mimo protestów dostawców płatnych telewizji i lobbingu w Brukseli już w środę projekt ustawy abonamentowej może stanąć na posiedzeniu rządu. Do końca roku nowe prawo ma zacząć działać.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (59)

  • Kot Kaczora(2017-05-22 08:20) Zgłoś naruszenie 1448

    Niech sobie TVPiS zakoduje swoją propagandową telewizyjkę i kto chce oglądać niech im płaci.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wyborca(2017-05-22 08:48) Zgłoś naruszenie 1338

    .W tej sprawie niech wypowie się suweren w referendum,ponieważ ogromny elektorat wyborczy nie płaci/ ok.90% wyborców/.Pochopne wprowadzenie przymusu płacenia może mieć negatywny wpływ na wynik w przyszłych wyborach.Czy warto przegrać wybory z tak błahej sprawy.Pod rozwagę!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • emerytka(2017-05-22 08:52) Zgłoś naruszenie 764

    Aja pozwę NC+ do Sądu za zdradę moich danych zupy nie jem dwoma łyżkami więc płacąc NC+ za pakiet niech odejmie mi te 22,zł i będzie po sprawie .Platformy chcą na nas zarabiać ogromne pieniądze nic w zamian podpisaliście umowę ze mną czy z TVP jak z nimi też to odwalcie się od tych co wam płacą haracz w postaci opłat i to nie małych.

    Odpowiedz
  • Dona(2017-05-22 09:26) Zgłoś naruszenie 734

    Ja nie oglądam w ogóle TV Polskiej, także nie mam powodów zapłacić abonament, z jakiej racji, jak P.Kurski nie ma pieniędzy, niech się zatrudni dodatkowo i z dofinansowuje TV i ograniczyć sobie ni innym wysokie zarobki w TV

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Warszawiak(2017-05-22 09:42) Zgłoś naruszenie 693

    Nie mam telewizora i gorąco polecam ten stan. Serwisy biznesowe czytam w Internecie, nie tracąc czasu na reklamy i inne zbędne programy. Głowa wolna od zmartwień i mniej podatna na manipulacje (z lewej i z prawej strony). Pozdrawiam czytelników GP.

    Odpowiedz
  • prawnik(2017-05-22 09:26) Zgłoś naruszenie 632

    W takim razie mozliwe jest rozwiazanie umowy w trybie natychmiastowym , bez zadnych konsekwencji

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • odwieczna zasada świętych mężów i patriotów(2017-05-22 09:53) Zgłoś naruszenie 604

    Ludzie PiS szastają groszem publicznym a potem wprowadzają ,,słuszne" prawo. Okradają suwerena na rzecz czarnej i białej mafii /służba zdrowia/ mafii. PO, SLD, PSL kradli po cichu i manipulowali prawem. Dojna zmiana kradnie najwięcej, rozdaje pieniądze podatników, swoim kumplom oraz dobrze płatne posady w urzędach, samorządach i państwowych firmach. Nie mogą, na razie władować swoich do sądownictwa, pomału coś wymyślą, aby ,,sprawiedliwość była po ich stronie" za pieniądze suwerena. Agenci Rzymu im błogosławią.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • LOL34(2017-05-22 10:20) Zgłoś naruszenie 544

    Kazdy musi zaplacic za cos czego nie oglada ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • abcd(2017-05-22 17:21) Zgłoś naruszenie 420

    W obecnej wersji abonament oznacza opłatę za oglądanie odbiornika!

    Odpowiedz
  • abonent(2017-05-22 09:51) Zgłoś naruszenie 416

    A ci przestrzegający prawa, którzy płacą abonament, znowu wyjdą na durniów! Do jasnej z taką sprawiedliwością!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Woda(2017-05-22 08:32) Zgłoś naruszenie 371

    Ja się tam cieszę. :-) Spora część klientów przejdzie do oglądania TV przez Internet i będzie jeszcze większe zapotrzebowanie na specjalistów od technologii cloudowych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • abcd(2017-05-22 17:19) Zgłoś naruszenie 330

    Nie oglądam - nie płacę! Używajmy słów właściwych - tylko wtedy możliwa jest jakakolwiek dyskusja. Nie abonament, tylko przymusowa opłata (haracz) od posiadania telewizora. Słowo abonament sugeruje, że płacę abonament, bowiem otrzymuję coś w zamian. Jest to nieprawda. Przymusową opłatę od telewizora (zwanych przez KRRiT abonamentem) muszę płacić nawet, gdy nie oglądam telewizji publicznej, a nawet wtedy, gdy w ogóle nie oglądam żadnej telewizji, ale mam w domu sprawny odbiornik telewizyjny.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • vin(2017-05-22 21:56) Zgłoś naruszenie 272

    ale ten pan z tvp musi dostać min 60 tyś PLN a kto ma płacić na to ??? pomimo że nie ogląda tego badz...a więc niech finansuje to jego partia !! i tyle w temacie !!!

    Odpowiedz
  • Jacek(2017-05-24 16:35) Zgłoś naruszenie 261

    To nie jest telewizja publiczna, tylko propaganda rządowa. Nie rozumiem jednego, dlaczego płacąc abonament kablówce, mam płacić po raz drugi za coś za co już raz zapłaciłem??????????????????????? Czy Kurski, Gliński, Sellin,... płacą za jakiś towar dwa razy????

    Odpowiedz
  • Al.(2017-05-22 09:37) Zgłoś naruszenie 1785

    Jak mogę płacić tylko na TVP 1,2 PTV Info. Nie będę płacił na TVN, który mogą usunąć z kablówki bo to najgorsze, niewiarygodne i stronnicze wiadomości.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • piniusz(2017-05-22 10:05) Zgłoś naruszenie 168

    przecież kablówki mogą abonament przeciągnąć w swoją stronę i go współfinansować.Każdy klient wykupujący,nawet tani pakiet,ma wliczony np.50% abonamentu który kablówki będą płacić.Przy opłacie która ma być 6-8 zł to niewiele a duża część ludzi z dostępnego darmowego pakietu, zrezygnuje na pewno-ale trzeba nie zachowywać się jak pies ogrodnika

    Odpowiedz
  • O co to całe halo?!(2017-05-22 09:50) Zgłoś naruszenie 1365

    Przecież przepisy o płaceniu abonamentu RTV (obecnie ok.23 zł) obowiązują od kilkudziesięciu lat. Ustawa ma obniżyć stawkę bodaj do 8 zł. Czy ta sytuacja nie jest korzystna dla odbiorcy? Sęk w tym że jest grupa odbiorców którzy w ogóle nie chcą płacić, więc obecnie za tych cwaniaków muszą płacić pozostali....Ot i cały problem

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • emerytka(2017-05-22 11:16) Zgłoś naruszenie 933

    Ja płacę systematycznie i tyle w temacie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • xx(2017-05-22 16:17) Zgłoś naruszenie 715

    podobnie jak z opłacaniem czynszów komunalnych, jedni regulują uczciwie (płacąc za pozostałych), a inni zalegają...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anna(2017-05-25 09:06) Zgłoś naruszenie 62

    moim zdaniem operatorzy prywatni powinni sie odwolywac gdzie sie da i udowodnic ze to jest lamanie prawa .

    Odpowiedz