Abonament telewizyjny do uszczelnienia. Każdy będzie musiał zapłacić

autor: Barbara Sowa22.05.2017, 07:37; Aktualizacja: 22.05.2017, 09:26
TV, telewizja, pilot, abonament

Nowelizacja zakłada uszczelnienie abonamentu przy udziale operatorów płatnych telewizji. To kablówki i platformy cyfrowe mają przekazywać dane swoich klientów Poczcie Polskiej, odpowiedzialnej za ściąganie opłaty na media publiczne.źródło: ShutterStock

Mimo protestów dostawców płatnych telewizji i lobbingu w Brukseli już w środę projekt ustawy abonamentowej może stanąć na posiedzeniu rządu. Do końca roku nowe prawo ma zacząć działać.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (59)

  • Kot Kaczora(2017-05-22 08:20) Zgłoś naruszenie 1448

    Niech sobie TVPiS zakoduje swoją propagandową telewizyjkę i kto chce oglądać niech im płaci.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Woda(2017-05-22 08:32) Zgłoś naruszenie 371

    Ja się tam cieszę. :-) Spora część klientów przejdzie do oglądania TV przez Internet i będzie jeszcze większe zapotrzebowanie na specjalistów od technologii cloudowych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wyborca(2017-05-22 08:48) Zgłoś naruszenie 1338

    .W tej sprawie niech wypowie się suweren w referendum,ponieważ ogromny elektorat wyborczy nie płaci/ ok.90% wyborców/.Pochopne wprowadzenie przymusu płacenia może mieć negatywny wpływ na wynik w przyszłych wyborach.Czy warto przegrać wybory z tak błahej sprawy.Pod rozwagę!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • emerytka(2017-05-22 08:52) Zgłoś naruszenie 764

    Aja pozwę NC+ do Sądu za zdradę moich danych zupy nie jem dwoma łyżkami więc płacąc NC+ za pakiet niech odejmie mi te 22,zł i będzie po sprawie .Platformy chcą na nas zarabiać ogromne pieniądze nic w zamian podpisaliście umowę ze mną czy z TVP jak z nimi też to odwalcie się od tych co wam płacą haracz w postaci opłat i to nie małych.

    Odpowiedz
  • prawnik(2017-05-22 09:26) Zgłoś naruszenie 632

    W takim razie mozliwe jest rozwiazanie umowy w trybie natychmiastowym , bez zadnych konsekwencji

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Dona(2017-05-22 09:26) Zgłoś naruszenie 734

    Ja nie oglądam w ogóle TV Polskiej, także nie mam powodów zapłacić abonament, z jakiej racji, jak P.Kurski nie ma pieniędzy, niech się zatrudni dodatkowo i z dofinansowuje TV i ograniczyć sobie ni innym wysokie zarobki w TV

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Al.(2017-05-22 09:37) Zgłoś naruszenie 1785

    Jak mogę płacić tylko na TVP 1,2 PTV Info. Nie będę płacił na TVN, który mogą usunąć z kablówki bo to najgorsze, niewiarygodne i stronnicze wiadomości.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Warszawiak(2017-05-22 09:42) Zgłoś naruszenie 693

    Nie mam telewizora i gorąco polecam ten stan. Serwisy biznesowe czytam w Internecie, nie tracąc czasu na reklamy i inne zbędne programy. Głowa wolna od zmartwień i mniej podatna na manipulacje (z lewej i z prawej strony). Pozdrawiam czytelników GP.

    Odpowiedz
  • O co to całe halo?!(2017-05-22 09:50) Zgłoś naruszenie 1365

    Przecież przepisy o płaceniu abonamentu RTV (obecnie ok.23 zł) obowiązują od kilkudziesięciu lat. Ustawa ma obniżyć stawkę bodaj do 8 zł. Czy ta sytuacja nie jest korzystna dla odbiorcy? Sęk w tym że jest grupa odbiorców którzy w ogóle nie chcą płacić, więc obecnie za tych cwaniaków muszą płacić pozostali....Ot i cały problem

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • abonent(2017-05-22 09:51) Zgłoś naruszenie 416

    A ci przestrzegający prawa, którzy płacą abonament, znowu wyjdą na durniów! Do jasnej z taką sprawiedliwością!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • odwieczna zasada świętych mężów i patriotów(2017-05-22 09:53) Zgłoś naruszenie 604

    Ludzie PiS szastają groszem publicznym a potem wprowadzają ,,słuszne" prawo. Okradają suwerena na rzecz czarnej i białej mafii /służba zdrowia/ mafii. PO, SLD, PSL kradli po cichu i manipulowali prawem. Dojna zmiana kradnie najwięcej, rozdaje pieniądze podatników, swoim kumplom oraz dobrze płatne posady w urzędach, samorządach i państwowych firmach. Nie mogą, na razie władować swoich do sądownictwa, pomału coś wymyślą, aby ,,sprawiedliwość była po ich stronie" za pieniądze suwerena. Agenci Rzymu im błogosławią.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • piniusz(2017-05-22 10:05) Zgłoś naruszenie 168

    przecież kablówki mogą abonament przeciągnąć w swoją stronę i go współfinansować.Każdy klient wykupujący,nawet tani pakiet,ma wliczony np.50% abonamentu który kablówki będą płacić.Przy opłacie która ma być 6-8 zł to niewiele a duża część ludzi z dostępnego darmowego pakietu, zrezygnuje na pewno-ale trzeba nie zachowywać się jak pies ogrodnika

    Odpowiedz
  • LOL34(2017-05-22 10:20) Zgłoś naruszenie 544

    Kazdy musi zaplacic za cos czego nie oglada ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Tu Mi Kaktus Wyrośnie.....(2017-05-22 10:45) Zgłoś naruszenie 32

    Jak do 2050r. jakikolwiek Rząd w Polsce zdoła wprowadzić Abonament..... W Bulandzie to Awykonalne. Może Niemcy czy Czesi potrafią to opracować.... Polacy są zbyt prości.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emerytka(2017-05-22 11:16) Zgłoś naruszenie 933

    Ja płacę systematycznie i tyle w temacie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • xx(2017-05-22 16:17) Zgłoś naruszenie 715

    podobnie jak z opłacaniem czynszów komunalnych, jedni regulują uczciwie (płacąc za pozostałych), a inni zalegają...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • abcd(2017-05-22 17:19) Zgłoś naruszenie 330

    Nie oglądam - nie płacę! Używajmy słów właściwych - tylko wtedy możliwa jest jakakolwiek dyskusja. Nie abonament, tylko przymusowa opłata (haracz) od posiadania telewizora. Słowo abonament sugeruje, że płacę abonament, bowiem otrzymuję coś w zamian. Jest to nieprawda. Przymusową opłatę od telewizora (zwanych przez KRRiT abonamentem) muszę płacić nawet, gdy nie oglądam telewizji publicznej, a nawet wtedy, gdy w ogóle nie oglądam żadnej telewizji, ale mam w domu sprawny odbiornik telewizyjny.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • abcd(2017-05-22 17:21) Zgłoś naruszenie 420

    W obecnej wersji abonament oznacza opłatę za oglądanie odbiornika!

    Odpowiedz
  • vin(2017-05-22 21:56) Zgłoś naruszenie 272

    ale ten pan z tvp musi dostać min 60 tyś PLN a kto ma płacić na to ??? pomimo że nie ogląda tego badz...a więc niech finansuje to jego partia !! i tyle w temacie !!!

    Odpowiedz
  • wszystko kosztuje nawet smierć(2017-05-23 20:00) Zgłoś naruszenie 00

    Dzięki i w państwie funkcjonują media więc opłaty pobierze państwo za ogranizację dostępu do informacji

    Odpowiedz