Masz samochód? Zapłacisz abonament RTV

autor: Barbara Sowa11.04.2017, 07:40; Aktualizacja: 11.04.2017, 07:52
Samochód kierowca

Nowelizacja ustawy abonamentowej zakłada uszczelnienie systemu poboru dzięki danym o klientach płatnych telewizji.źródło: ShutterStock

Jacek Kurski krytykuje bezwarunkową abolicję dla abonamentowych dłużników. Prezes TVP proponuje za to, by opłatę wnosili właściciele aut.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (88)

  • suweren(2017-04-11 08:12) Zgłoś naruszenie 1703

    Niech zapytają suwerena czy chce płacić czy nie??????Suweren jest bardzo liczny bo około 90 % nie płaci.To również może mieć wpływ na wynik w przyszłych wyborach.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kurski (2017-04-11 08:16) Zgłoś naruszenie 626

    Ja szukam kasy dziś szukam kasy dziś bo jestem śmiały miś, zabiorę kasę wam i nic nie zrobicie mi bo prezes znowu kocha mnie

    Odpowiedz
  • obywatel(2017-04-11 08:48) Zgłoś naruszenie 1229

    Podstawowym problemem jest wydatkowanie pieniędzy. Rozumiem promowanie kultury polskiej czy polskiej racji stanu. Ale dlaczego mam płacić za produkcję kiepskich seriali o niczym albo za widowiska "artystyczne" w rodzaju gwiazdy tańczą, na lodzie, wodzie, śniegu i na wrotkach. Nie miałbym oporów z płaceniem, gdyby moje pieniądze szły na produkcję seriali historycznych, filmów dokumentalnych, programów popularno naukowych. Ale wydawanie kroci na odpustowe festyny? Gdzie indziej szukajcie sponsorów.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Polak(2017-04-11 08:59) Zgłoś naruszenie 456

    Jak będzie rozsądna wartość, to każdy zapłaci. a jak będą to chore kwoty to znowu niewielu będzie stać aby go płacić. Brak też solidaryzmy - jak wszyscy to wszyscy a nie kombatanci zwolnieni, emeryci zwolnienie, przecież to oni głównie oglądają TV, młodzi nie mają czasu albo siedzą na portalach społecznościowych. To samo z Koleją, dlaczego emeryci mają zniżki, to nie jest im potrzebna do życia aby jeździć. Niech płacą normalnie to i bilety normalne potanieją.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Polak(2017-04-11 09:08) Zgłoś naruszenie 532

    Zapomniałem dodać, że TV produkuję programy, które nie są ogólnie dostępne ( tylko dla posiadaczy sieci kablowych, satelitarnych platform lub dostępne tylko za granicą), a są produkowane z abonamentu. Więc niech najpierw TV udostępni wszystkie kanały dla ogółu a potem reformuje abonament. Przy okazji informacja o podwyżce "OC" dlaczego znowu obywatel ma płacić więcej, niech firmy ubezpieczeniowe nie sponsorują piłkarzy i innych dziadów zarabiających miliony miesięcznie ( ja nie dostaję biletu od ubezpieczyciela na przedstawienie czy mecz - a płacę za to w składce ) tylko niech obniżą w to miejsce składki.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Tomek(2017-04-11 09:16) Zgłoś naruszenie 7810

    szczerze to byłby koniec PiSu - nie zaryzykują

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • andy_wieliczka(2017-04-11 09:28) Zgłoś naruszenie 933

    Widze mozliwosc szybkiego rozwiazania problemu alimentow. Przyjmujac domniemanie ,ze kazdy chlop ma jaja mozna byc obciazyc mezczyzn stawka np 10 zl miesiecznie na alimenty . Zwolnieni byli by ci ,którzy sobie jaja obetną . Ja wole placic ...

    Odpowiedz
  • wzg(2017-04-11 09:48) Zgłoś naruszenie 431

    a ja już rozwiązuje umowę z kablówką. Nie będę płacił na tubę propagandową PiS, a telewizji naziemnej i tak jest kilkanaście programów

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • oto sprawiedliwość(2017-04-11 09:54) Zgłoś naruszenie 911

    Jak w domu kilka osób ma samochód to zapłacą wszyscy ?A sam prezes bez samochodu nie zapłaci ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • .(2017-04-11 10:03) Zgłoś naruszenie 971

    kurski ty ciemny idioto

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Czeczecze(2017-04-11 10:27) Zgłoś naruszenie 392

    Ludzie nie płacą bo myślą że im się upiecze tylko dlatego że to jest jawne złodziejstwo. Jest problem z wykarmieniem pisowców w TVP to i pieniędzy szukają.

    Odpowiedz
  • .Benia(2017-04-11 10:48) Zgłoś naruszenie 1916

    Abolicja dla dłużników a co dla płacących sumiennie? Państwo nagradza dłużników to nie dziwię się że tak naród postepuje

    Odpowiedz
  • Tropiciel absurdów(2017-04-11 10:52) Zgłoś naruszenie 331

    Jestem w stanie to zaakceptować pod warunkiem jednym-Jeżeli posłowie,senatorowie,ministrowie przeprowadzą a następnie udostępnią publicznie swoje wyniki badań psychiatrycznych,że są zdrowi na umyśle i wolni od zaburzeń psychicznych.Obowiązek takich badań 2 razy w kadencji.Jeżeli więc to uczynią i opublikują,nie ma sprawy.W innym wypadku won od mojej kieszeni-grzebcie w swoich.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • aleks(2017-04-11 10:54) Zgłoś naruszenie 510

    przeciez radio nie jest obowiazkowym wyposazeniem auta...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • To jest wymuszanie ...(2017-04-11 11:04) Zgłoś naruszenie 491

    .... z premedytacją ! Te nieroby z Woronicza doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jak zakodują te swoje propagandowe wypociny to bardzo szybko padną z głodu. Dlatego stają na uszach aby ogolić całe społeczeństwo z resztek kasy na swoje ponadprzeciętne używanie życia.

    Odpowiedz
  • emeryt(2017-04-11 11:11) Zgłoś naruszenie 743

    Złodziejom mówię kategoryczne"nie"!!!. Nie będę płacił na krociowe pensje Kurskich w TVP.......na szmatławe wiadomości PIS-owskie. To jest już wyłudzanie i grabież wobec obywateli tego kraju...........................

    Odpowiedz
  • qazq(2017-04-11 11:24) Zgłoś naruszenie 013

    No i bardzo dobrze - jakoś nie widuje się aut bez radioodbiorników

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • =**=(2017-04-11 11:34) Zgłoś naruszenie 360

    Dopóki definitywnie nie zlikwiduje się tego OSTATNIEGO poPRLowskiego dziadostwa dopóki łotry w stylu ********** czy czabanskiego będą szukać frajerów

    Odpowiedz
  • Bifi prawdę powie(2017-04-11 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    TVP może mi... Strachy ba lachy. Ludzie pomyślcie! Oni nigdy nie zrobią przymusu abonamentu bo wtedy telewizja miała by swoje środki i nie było by bata żeby ją obsadzać politycznie w celu np. fałszowania sondaży poparcia dla "partii" lub pokazywania tylko sobie pochlebnych "wiadomości". A co jeżeli okazało by się, że inna telewizja lepiej wypełnia szeroko pojętą "misję społeczną" i chce tej forsy? To nie jest duży problem aby o coś takiego upomniał się właściciel jakiejś innej stacji, Polak przecież bardzo bogaty, z koneksjami i sztabem prawników mogącym roznieść państwowych urzędasów. Także to są wszystko gierki, żeby zastraszyć ludzi i zmusić ich do mimo wszystko DOBROWOLNEGO płacenia abonamentu. Te wszystkie reklamy w stylu "płacę abonament na czas", "oglądaj legalnie". Gdyby był przymus to nie trzeba by czegoś takiego reklamować. Czy ktoś robi reklamy typu "idę do sklepu więc płacę za towar i nie kradnę"? Nie. Otóż sprawa jest prosta. Gdyby chcieli się bawić w naprawdę PRZYMUSOWE zgarnięcie tego abonamentu, to te głupie 200 zł rocznie dali by w formie PODATKU na telewizję, pilnowała by tego Skarbówka i każdy by to natychmiast płacił. Ale widocznie coś ich powstrzymuje żeby tego nie zrobić. czegoś się boją... Czego? Właśnie tego co napisałem powyżej. I stąd te durne zagrywki typu: "abonament może sprawdzić listonosz", "abonament od kierowców", "abonament od komputera", "abonament od babci klozetowej".

    Odpowiedz
  • Gość(2017-04-11 11:44) Zgłoś naruszenie 50

    Platformy powinny połączyć kanały TVP w "pakiet publiczny", który byłby zakodowany dla tych abonentów, którzy nie chcą go oglądać. Najlepiej byłoby, gdyby osobny pakiet stanowiły kanały, w których zawarte są treści polityczne, jak TVN24 i żeby je oglądać trzeba wyrazić zgodę na pranie mózgu. Jeśli chodzi o abonament, to ciekawe jak ma być liczony, jeśli np. mąż ma umowę w Polsat, żona w nc+, a dodatkowo jeżdżą osobnymi samochodami ? :)

    Odpowiedz