Wiceminister kultury Paweł Lewandowski: Niemieckie media ukrywają wiadomości. TVP pokazuje prawdę

autor: Barbara Sowa16.03.2017, 07:26; Aktualizacja: 16.03.2017, 09:48
Wiceminister MKiDN Paweł Lewandowski

Paweł Lewandowski jest Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.źródło: PAP

- Niemieckie media ukrywały masę wiadomości. Polskie media publiczne jej nie ukrywają i mówią o tym wprost, ale w odpowiedzi słyszymy, że robią nagonkę na migrantów.Poza tym nie ma czegoś takiego jak obiektywizm. Postrzeganie świata może być co najwyżej intersubiektywne. Media powinny być bezstronne - uważa Paweł Lewandowski, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • Oo(2017-03-16 08:17) Zgłoś naruszenie 264

    "To nieprawda. Jeszcze do tego nie doszło. A poza tym podwyżka będzie wynikała ze zmiany prawa."

    Odpowiedz
  • asdf(2017-03-16 08:45) Zgłoś naruszenie 5421

    To co jest złe to to, że można dzisiaj w żywe oczy bez zmrużenia oka kłamać. Przychodzi taki pan i najzwyczajniej kłamie, bo tak to trzeba nazwać i jeszcze robi to z premedytacją. Jeśli chodzi o wiadomości w tvp to russia today przy tym to przedszkole, prymitywna propaganda i to najgorszego sortu rodem z urbana, tyle w tym temacie.

    Odpowiedz
  • andrzej(2017-03-16 09:02) Zgłoś naruszenie 195

    "gra nie warta świeczki", ja płacę 40 lat bo tyle jestem na swoim a tym co nie płacili i nie płacą dajecie ABOLICJĘ??? OK to oddajcie moje pieniądze w takim razie, każdy Polak jest równy i to Konstytucja gwarantuje. Państwo latami nieudolne, uczciwi "drugi sort" płacili i teraz ABOLICJA dla tych co nigdy 1 zł nie zapłacili?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obywatel(2017-03-16 09:28) Zgłoś naruszenie 418

    Publiczna TV i Radio powinny byc oplacane z budzetu panstwa. Dajcie ludziom spokoj z tym abonamantem.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Zibb (2017-03-16 10:14) Zgłoś naruszenie 3837

    Media obcego kapitału jak TVN i lewego kapitału jak Polsat to esencja antypolskich interesow. To lewactwo musi zakończyć swoją antypolską misję. Inaczej Polska podzieli los Wielkiego Babilonu-UE. Na tenże Babilon został już wydany wyrok. Apokalipsa św Jana : "...upadł, upadł Wielki Babilon... "

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • piter(2017-03-16 10:35) Zgłoś naruszenie 93

    Ponieważ abonament jest od gospodarstwa domowego i firmy, jego płatność powinna być uregulowana na podobieństwo podatku za śmieci, a pobór powierzony gminom. Gminy mają już odpowiednie bazy danych podatników. Po co kombinować, opłata od gospodarstwa, gdzie zgłoszono ciągły pobyt jedna, od firmy każdej, od radia wg powierzchni biurowej, płaci właściciel nieruchomości (dolicza do czynszu), firmy nie oglądają TV. Proste, szybkie i równe, im prostsze, tym lepsze. Albo z podatkiem od nieruchomości, np. 5 groszy od m2 ( średnia powierzchnia mieszkalna na osobę to ok. 27 m, czyli 1,35 miesięcznie za osobę i w skali kraju daje około 550 mln zł rocznie, bez firm, drugie tyle wyjdzie z firmowych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kecaj(2017-03-16 10:44) Zgłoś naruszenie 266

    Od czasu kiedy w Radzie Programowej TP zasiada Anna Sobecka jestem pewny, że przewodnią siłą przekazu TP będą tzw "wartości chrześcijańskie" oczywiście w rozumieniu ojca dyrektora. Obecnie trwa w sejmie poważna dyskusja na temat uczczenia 100 lecia objawień fatimskich i to jest to, co jest najważniejsze dla posłanki Sobeckiej. A tak przy okazji - ustawa o Radzie Mediów Narodowych nie ma umocowania w Konstytucji, która przewiduje w tym zakresie jedynie organ nazywający się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Jest to kolejna próba PIS zmiany treści Konstytucji przy pomocy zwykłej ustawy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor(2017-03-16 11:20) Zgłoś naruszenie 81

    Skoro poczta bierze tak dużo za sciagnięcie zaleglości to wynajmijcie komorników (są tansi) a nie robta frajerow z tych co też sa biedni a płacili.

    Odpowiedz
  • AndyP(2017-03-16 12:11) Zgłoś naruszenie 225

    "Niemieckie media ukrywały masę wiadomości. Polskie media publiczne jej nie ukrywają i mówią o tym wprost.." - czyli jednak Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku się nie odbyła, bo w TVP nic o niej nie było... Obejrzałem ostatnio przypadkiem kawałek Teleekspresu, był materiał o prezydencie Słupska. O tym że nie daje sobie rady, mało pracuje (wyjazdy) a tymczasem Słupsk jest bardzo zadłużony a budowa Aquaparku nie jest zakończona... I dziennikarzyna na wizji ani słowem się nie zająknął o tym, że to poprzedni prezydent miasta zadłużył Słupsk forsując bezsensowną budowę Aquaparku. Sama prawda. Prawda?

    Odpowiedz
  • at.(2017-03-16 13:17) Zgłoś naruszenie 177

    Czasem oglądam "wtylewizji". Koszmarni propagandczycy , wierni uczniowie Urbana i jedynie słuszne telefony od sfanatyzowanych PISowców utwierdzają , że jest to telewizja grupy rządzącej . Nie widzę powodu aby za g... płacić cokolwiek. Zakodujcie.

    Odpowiedz
  • DOŚĆ pisuaru (2017-03-16 20:02) Zgłoś naruszenie 43

    Wywale tv z domu

    Odpowiedz
  • o.S..(2017-03-17 07:28) Zgłoś naruszenie 102

    Zakodować sygnał i sprzedawać a nie okradać ludzi i zmuszać do płacenia haraczu na partyjną propagandę.

    Odpowiedz
  • Oo(2017-03-17 10:09) Zgłoś naruszenie 92

    Czy nie za dużo na tą swoją propagandę wydajecie ? Telewizja prywatna abonamentu nie potrzebuje.

    Odpowiedz
  • hanys(2017-03-17 21:01) Zgłoś naruszenie 102

    Przeczytałem tytuł i już więcej nie czytałem. Propaganda narodowców nie ma końca. Ten koleś nie ma pojęcia o niezależnych, niepopulistycznych mediach.

    Odpowiedz
  • hanys(2017-03-17 21:17) Zgłoś naruszenie 51

    I jeszcze jedno oglądam TV Czeską i można z cała pewnością powiedzieć że są to media niezależne od polityków. Abonament w przeliczeniu na zł wynosi tam 22 zł i jest od 2008 niezmienny bo jest to zapisane w ustawie. Z chęcią zapłacił bym za taka TV Brak reklam Program Czt 24 , 1, 2, sport , art, dla dzieci..Reklama pojawia się sporadycznie.To TV misyjna i niezależna.Czechów jest 10 mln i 22 zł od rodziny. Można zrezygnować z płacenia pisząc wniosek że się nie ma TV.Pytam co będzie TVP robiła z kasą jak Polaków jest 38 mln?

    Odpowiedz
  • Taka jest PRAWDA ...(2017-03-18 15:04) Zgłoś naruszenie 51

    Gdyby wprowadzić odpłatne KODOWANIE programów telewizji ... to nawet Najciemniejszy z "Ciemnego Ludu " PIS nie kupowałby ... PIS-bolszewickiej TVPIS i miałby Ją głęboko ... w d.o.o.p.i.e.

    Odpowiedz
  • telewidz(2017-03-21 07:33) Zgłoś naruszenie 40

    "Budżet śmierci" to jedyna nadzieja, że z TV zniknął programy celebryckie w stylu "gwiazdy tańcza na wodzie" czy gdzie tam chcą. Od TV publicznej oczekuję ciekawej oferty programowej takiej jak ma BBC, a nie tandetnej komerchy w której nasze pieniądze rozdawane są ludziom, którzy "są znani z tego, że są znani".

    Odpowiedz
  • Głupi Jasio(2017-03-23 15:03) Zgłoś naruszenie 10

    Pikne: "w firmie trwa program dobrowolnych odejść" Bałdzo pikne

    Odpowiedz