500+ dla emerytów? Rafalska: Pracujemy nad dodatkiem dla najbiedniejszych seniorów

26.07.2017, 09:40; Aktualizacja: 26.07.2017, 13:25
Rafalska powiedziała, że MRPiPS pracuje obecnie "nad rozwiązaniem, które poprawiłoby sytuację emerytów, którzy są w najtrudniejszej sytuacji dochodowej".

Rafalska powiedziała, że MRPiPS pracuje obecnie "nad rozwiązaniem, które poprawiłoby sytuację emerytów, którzy są w najtrudniejszej sytuacji dochodowej".źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Adam Stępień Agencja Gazeta

Pracujemy nad rozwiązaniem, które poprawiłoby sytuację najbiedniejszych emerytów - powiedziała w środę szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Dodała, że to czy wejdzie ono w życie, będzie wiadomo za około dwa miesiące.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (73)

  • sara(2017-07-26 10:08) Zgłoś naruszenie 318

    emeryt samotny 1450 zl na reke to duzo!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • EM62(2017-07-26 10:11) Zgłoś naruszenie 772

    Pani Minister Rafalska niech przypomni sobie o obiecanej wyższej kwocie od podatku. PiS podobno realizuje swoje zobowiązania przedwyborcze, a dlaczego zapanowała jakaś cisza w tym temacie? Coroczny jednorazowy dodatek powinien być dla wszystkich emerytów, a nie tylko dla najbiedniejszych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Oburzona(2017-07-26 10:22) Zgłoś naruszenie 5211

    To wszystko jest kosztem tych emerytów o średniej emeryturze, którzy uczciwie pracowali po 35-40 lat. IM SIĘ NIC NIE NALEŻY, zrównano ich z ubekami, którym emerytury dopiero od pażdziernika 2017r obniżą.Oni mają 12 miesięczny okres przejściowy, A WCZEŚNIEJSI EMERYCI Z ROCZNIKÓW KOBIETY 1953 I MĘŻCZYŻNI 1948 WOBEC KTÓRYCH PRAWO ZADZIAŁAŁO WSTECZ ZA RZĄDÓW PO-PSL NIE MIELI ANI JEDNEGO DNIA OKRESU PRZEJŚCIOWEGO PIS przed wyborami obiecywał naprawę tego cynicznego oszustwa i CO????? Te roczniki dalej są na wcześniejszych emeryturach.............i nikt się nami już nie zajmuje- ale idą kolejne wybory i jeżeli w naszym temacie nic się nie zmieni, to już będą bez nas - wszystko załatwiacie naszym kosztem- zasłaniacie się ze brak pieniędzy zeby naprawić naszą krzywdę, a dla takich ubeków to macie i to średnią krajową - oni powinni siedzieć za to co zrobili............

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Polka(2017-07-26 10:31) Zgłoś naruszenie 6015

    Nie Pani Rafalska nierobów nagradza brawo!

    Odpowiedz
  • magda(2017-07-26 10:33) Zgłoś naruszenie 10

    Gdzie są BONY /talony finansowe / pozdrawiam dla niepełnosprawnych seniorów posiadający grupy inwalidztwa . Tyle pisania, gadania i nic się nie zrobiło w tym zakresie.

    Odpowiedz
  • Emer 67(2017-07-26 10:33) Zgłoś naruszenie 723

    Wysokość emerytury powinna być zależna od wysokości pobranych obowiązkowo zaliczek na emeryturę w postaci składek emerytalnych i rentowych. Wyższa kwota wolna od podatku pomogłaby wielu i byłaby też sprawiedliwsza dla wszystkich. Najbiedniejszych należy wspierać, ale nie kosztem tych którzy sobie zapracowali na większe świadczenie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Grzegorz(2017-07-26 10:37) Zgłoś naruszenie 09

    W tej sprawie dzisiaj w Polsat News wypowiadał się czołowy polski ekonomista szef Nowoczesnej Ryszard Petru. Próbował jak zwykle w sposób niezrozumiały nielogiczny wyjaśnić zapowiedż PIS odnośnie dodatku dla emerytów. Z jego wypowiedzi tej oraz innych wynika, że posiada mglisty oraz mały zasób wiedzy ekonomicznej. Tylko dzięki litości dziennikarzy funkcjonuje jeszcze w bezpośrednim na żywo przekazie medialnym.

    Odpowiedz
  • magda(2017-07-26 10:39) Zgłoś naruszenie 50

    Gdzie są BONY /talony finansowe / dla niepełnosprawnych seniorów posiadający grupy inwalidztwa . Tyle pisania, gadania i nic się nie zrobiło w tym zakresie.

    Odpowiedz
  • as(2017-07-26 11:25) Zgłoś naruszenie 4810

    Dziwne babsko dba tylko o nie robow a powinno się liczyć lata pracy a wcześniejsi nie mogą przejs na emeryturę powszechna bo pomniejszaja kapitał to chore zadneg okresu przejściowego

    Odpowiedz
  • Kasia(2017-07-26 11:26) Zgłoś naruszenie 6210

    To nie WY, pani Minister dacie!To MY Polacy znowu rozdamy!!!Najpierw podwyżka do 1000 najniższych świadczeń, teraz to. Fundujcie za swoje, pracując dla ojczyzny za 1+.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2017-07-26 11:55) Zgłoś naruszenie 587

    Bez jaj Szanowna Pani --wielu z tych ludzi się obijało w zyciu a Wy 40 letnim stazem pracownikom nie chcecie dać emerytur.

    Odpowiedz
  • Chore(2017-07-26 11:57) Zgłoś naruszenie 789

    Emerytura to nie socjal i mops

    Odpowiedz
  • krol(2017-07-26 12:34) Zgłoś naruszenie 776

    Szanowna pani Minister,zawsze najbiedniejsi,najubożsi , a co z klasą średnia która musi sama sobie radzić-dla ubogich rodzin,dla ubogich dzieci,dla ubogich emerytów,dla ubogich frankowiczów ...... Co z ludżmi,którzy cieżko,uczciwie pracuje / pracowali -olewacie ich,a to się zemści

    Odpowiedz
  • SAra(2017-07-26 13:04) Zgłoś naruszenie 652

    500+ na dzieci, jedno pracuje, drugie pracuje na czarno!!! Leżakują. Spada bezrobocie bo sie nie rejestruja!!!. Ubezpieczona jest albo żona albo mąż. Jest to sposób , aby uzyska 500+ na każde dziecko plus wszystkie zasilki. Emeryci płacili składki na emeryture i rente!!!!. EMERYCI sa spychani ,lekceważeni, inflacja duża, Zdrowia w tym wieku już sie nie ma. Na leczenie nie ma środkow, na zabiegi na leki, , na protezy. Nie ma nowych miejsc pracy a bezrobocie spada!!!!!

    Odpowiedz
  • Emerytka (2017-07-26 13:06) Zgłoś naruszenie 325

    Dlaczego Ci ktorzy odeszli na emeryture w latach 2009- 2015 nie dostali zadnej rekompensaty chociaz ich emerytura jest zanizona z uwagi na brak podwyzki plac w tym okresie. Wnagrodzenie 1500- 1600zl za 40 lat pracy. Emerytura w granicach 1500zl netto za tyle lat pracy.Ci ktorzy stronili od pracy i rolnicy ktorzy dodatkowo maja dochod z gospodarstwa rolnego dostali podwyzke emerytury do 1000zl a teraz znowu 500 plus. Mam nadzieje, ze pani Rafelska przypomni sobie o pokrzywdzonych osobach tj.brak podwyzki plac w ww okresie i w zwiazku z tym zanizona emeryture. Czas na rekompensate.

    Odpowiedz
  • Staszek(2017-07-26 13:14) Zgłoś naruszenie 381

    A gdzie obiecane przez prezydenta i Dudę i premier Szydło w wyborach 2015 r. emerytury dla ludzi ciężkiej pracy z 40 letnim stażem składkowym. PIS nie dba o swój robotniczy i solidarnościowy elektorat Rozdaje pieniądze 500+ bogatym albo daje podwyżki mundurowym którzy raczej nie głosują na Kaczyńskiego i PiS.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bodo30(2017-07-26 14:13) Zgłoś naruszenie 20

    Jest nieprawdą, że emerytury dla osób z trwała niezdolnością do pracy wzrosły z dniem 1 marca 2017 do kwoty 1000 z brutto, gdyż jest w tej sprawie tylko projekt.

    Odpowiedz
  • qwertyuio(2017-07-26 14:32) Zgłoś naruszenie 131

    Dlaczego pomagac tym, którzy za PRLu nie wplacali na ZUS ? Czyli artystom, jeżdżacym na saksy i cynkciarzom ? Pomagać poprzez dodatki tym, którzy maja małe świadczenie, bo wczesnie dostali rentę inwalidzkąoraz matkom wielodzietnym !!!!

    Odpowiedz
  • Teresa(2017-07-26 14:49) Zgłoś naruszenie 02

    Dlaczego nie premiuje się ludzi pracy np. dlaczego nie ma nagród jubileuszowych za 50 lat pracy. Gdyby były nagrody jubileuszowe za 50 lat pracy znaczna część ludzi pracy nie odeszłaby jesienią na emeryturę tylko pracowałaby nadal, choćby z perspektywy otrzymania nagrody jubileuszowej za 50 lat pracy.

    Odpowiedz
  • xxx(2017-07-26 14:58) Zgłoś naruszenie 375

    Dlaczego niektórzy mają niskie emerytury (oprócz mundurowych i innych z przywilejami)? Bo krótko pracowali albo odprowadzili mało składek. Dla takich emerytów PiS chce dać 500

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz