- Pacjenci będą mogli odbyć swego rodzaju wizytę w aptece, na której szczególnie ci, którzy biorą bardzo dużo lekarstw, będą mogli przejrzeć od strony farmaceutycznej, co na tej liście leków jest i czy może nie należałoby czegoś skorygować – mówił w rozmowie z DGP podczas VIII Forum Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach Marcin Łukasiewicz, dyrektor zarządzający w Pionie Usług Leczenia Niepłodności i Rozwoju Międzynarodowego oraz członek zarządu Medicover.

Sektor prywatny, jeśli mu się nie przeszkadza, to radzi sobie bardzo dobrze. Myślę, że jest ważnym elementem całego systemu opieki zdrowotnej, zarówno jeśli chodzi o zakresy usług, które są dostarczane w placówkach, jak i przede wszystkim, jeśli chodzi o jakość i standard dostarczanych usług – wskazał Marcin Łukasiewicz, dyrektor zarządzający w Pionie Usług Leczenia Niepłodności i Rozwoju Międzynarodowego oraz członek zarządu Medicover.

- Radzimy sobie, dopóki nikt nie rzuca nam kłód pod nogi. Natomiast, jeśli mówimy o większym dialogu systemu prywatnego z systemem publicznym, w trójkącie: my, system publiczny i płatnik, to tutaj nie mam mowy o zbyt dużym dialogu i szeroko prowadzonych rozmowach – ocenił Marcin Łukasiewicz.

W rozmowie z DGP mówił o współpracy na linii lekarz-farmaceuta-pacjent i o planach Medicoveru w tym obszarze. – Zupełną nowością, którą wprowadzamy jako pierwsi w Polsce są porady farmaceutyczne w aptekach. Pacjenci będą mogli odbyć swego rodzaju wizytę w aptece, na której szczególnie ci, którzy biorą bardzo dużo lekarstw, będą mogli przejrzeć od strony farmaceutycznej, co na tej liście leków jest i czy może nie należałoby czegoś skorygować. Oczywiście wszystko będzie się działo w uzgodnieniu z lekarzem, ale farmaceuta ma wejść jako element procesu opieki nad pacjenten – tłumaczył Marcin Łukasiewicz.