Słynni szefowie kuchni, popularne kulinarne show coraz częściej inspirują mężczyzn do zgłębiania tajników gotowania. Z najnowszych badań wynika, że 44 proc. mężczyzn przygotowuje większość rodzinnych posiłków.

Nie jest to, jak wielu mogłoby sądzić, przykry obowiązek: panowie robią to z wielką przyjemnością i - jak wynika z danych - nie są jedynie kucharzami weekendowymi.

"Minęły czasy, kiedy to kobieta była uwięziona w kuchni. To wspaniałe, że coraz więcej mężczyzn jest zainteresowanych gotowaniem. To może znacznie usprawnić organizację dnia i życia rodzinnego" - wyjaśnia Anne Claypole, z firmy Ross Burgers, zleceniodawcy badania.

Najbardziej zafascynowani kulinarnymi tajnikami są mężczyźni po 55. roku życia. Jak zauważa Claypole jest to widoczna zmiana w mentalności i podejściu mężczyzn do niektórych obowiązków.

Ta zmiana tyczy się nie tylko mężczyzn, ma ona wpływ również na kobiety. Coraz więcej pań w ogóle nie gotuje. Z badania wynika, że co szósta z ankietowanych nigdy nie podejmowała się przygotowania obiadu, w tej kwestii polegają na umiejętnościach swoich partnerów.