Podczas 10. „Global Forum on Nicotine”, które odbyło się między 21 a 24 czerwca w Warszawie, uczestnicy z 80 krajów wzięli udział w debatach, warsztatach i panelach, podczas których eksperci ds. zdrowia publicznego, naukowcy, lekarze oraz przedstawiciele organów regulujących i biznesu debatowali na temat redukcji szkód tytoniowych w najbliższej dekadzie.

Paneliści podkreślali, jak ważne jest oparte na dowodach, pragmatyczne podejście do redukcji szkód wywołanych dymem tytoniowym.
„Palenie papierosów jest niezdrowe ze względu na toksyczne substancje zawarte w dymie pochodzącym ze spalanego tytoniu. Sama nikotyna – mimo że uzależnia – nie jest rakotwórcza. Oznacza to, że zawierające nikotynę substancje niepalne – o czym świadczą zebrane dotychczas dowody naukowe – są dla palaczy rozwiązaniem alternatywnym, jednocześnie związanym z niższym ryzykiem. Naszym celem w BAT jest budowanie lepszej przyszłości dzięki ograniczaniu niekorzystnego wpływu naszej działalności na zdrowie” – mówi Danni Tower, Head of Scientific & Regulatory Affairs, BAT.