W Szpitalu Narodowym przebywa 44 pacjentów na 84 gotowe łóżka. Od początku jego działania hospitalizowano tam łącznie 170 chorych - poinformował w czwartek Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie. Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym działa jako filia CSK MSWiA.

Jak przekazała Iwona Sołtys z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie o północy z wtorku na środę przebywało w szpitalu tymczasowym 44 pacjentów na 84 gotowe łóżka. Dwóch z nich podłączonych jest do respiratorów w sposób nieinwazyjny.

"Jest to metoda, która nie wymaga intubowania pacjenta, a co za tym idzie zmniejsza ryzyko powstania respiratorowych zapaleń płuc. Wentylując pacjentów metodą nieinwazyjną nie wprowadzamy do ich tchawicy rurki intubacyjnej, co w konsekwencji zmniejsza lub eliminuje konieczność sedacji, czyli różnego rodzaju celowych działań na układ nerwowych mających obniżyć jego aktywność" - wyjaśniła.

Wyliczyła także, że 30 pacjentów szpitala tymczasowego, którzy mają wskazania do rehabilitacji, codziennie ćwiczy z fizjoterapeutami CSK MSWiA. Po raz pierwszy też w środę przetoczono osocze ozdrowieńca osobie zakażonej koronawirusem.