statystyki

Kolejne ustawowe zmiany w zdrowiu

autor: Agata Szczepańska17.06.2020, 08:07; Aktualizacja: 17.06.2020, 08:08
Z powodu koronawirusa egzaminy w wiosennej sesji zostały odwołane, część lekarzy będzie miała je zaliczone jedynie po części pisemnej, bez konieczności zdawania ustnej.

Z powodu koronawirusa egzaminy w wiosennej sesji zostały odwołane, część lekarzy będzie miała je zaliczone jedynie po części pisemnej, bez konieczności zdawania ustnej.źródło: ShutterStock

Przebudowę systemów informatycznych Ministerstwa Zdrowia, w tym Systemu Monitorowania Kształcenia Personelu Medycznego, umożliwić ma ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią COVID-19 oraz po jej ustaniu.

Jest to konieczne m.in. w związku ze zmianami w przeprowadzaniu egzaminów lekarskich, wprowadzonymi ze względu na epidemię. Jeśli chodzi o SMK, niezbędna jest „pilna i znacząca” przebudowa aplikacji, za pomocą której lekarze wnioskują o przystąpienie do np. Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego. Z powodu koronawirusa egzaminy w wiosennej sesji zostały odwołane, część lekarzy będzie miała je zaliczone jedynie po części pisemnej, bez konieczności zdawania ustnej.


Pozostało 44% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane